میزان/ با استناد به اظهارات منتشر شده از سوی دست اندرکاران سازمان لیگ و مدیران شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، برخلاف فصل گذشته شرایط مالی استقلال در مقطع کنونی ایده‌آل به نظر می‌آید.
بر اساس اظهارات فریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ، باشگاه استقلال با استناد به مستندات مالی تا این لحظه ۴۵ درصد از قرارداد کوین یامگا و ۳۵ درصد از قرارداد رودی ژستد را به عنوان پیش پرداخت به این دو بازیکن خارجی پرداخت کرده است که بر این اساس و ارائه اسناد و مدارک مرتبط با این فرایند و تکمیل سایر ضمانت‌های دیگر مجوز همراهی این دو بازیکن صادر شده است.
از طرفی خدایی معاون شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی از پرداخت مبلغ اجاره یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی ورزشگاه آزادی قبل از بازی استقلال و نساجی خبر داده است.
همچنین باشگاه استقلال برای پرداخت سهم ۳ میلیاردی سازمان لیگ از محل تبلیغات محیطی طی نامه‌ای خواستار ارائه شماره حساب شده است تا این مبلغ را به حساب آن‌ها واریز کند.
این اظهارات و نقل قول‌ها از سوی مقامات رسمی فوتبال و زیر مجموعه وزارت ورزش نشان می‌دهد اوضاع و احوال مالی استقلال برخلاف سال گذشته ایده آل است و بازیکنان و کادر فنی تیم با چالش‌های مالی همیشگی رو به رو نیستند و تنها نتایج تیم در برهه کنونی باعث بروز تنش‌هایی میان هواداران شده است که ممکن است کادر فنی استقلال را باچالش‌های غیرمنتظره رو به رو سازد.
همین اتفاقات باعث شده هواداران باشگاه رقیب با استناد به گزارش‌های موجود مجید صدری را تحت فشار قرار دهند که چگونه استقلال در مقطع کنونی مشکل مالی ندارد و درآمد پایدار قابل قبولی در اختیار دارد، اما بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس با بحران مالی مواجه شده‌اند و بابت عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتراض زدند و صدری و وزیر ورزش و جوانان را بابت این مساله تحت فشار قرار دادند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید