مهر/ سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی می گوید از میان ۲۸ رشته کاندیدای اعزام به این بازی‌ها، ۱۳ رشته شانس قطعی مدال‌آوری هستند.

پیمان فخری با یادآوری اینکه بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در ۴۰ رشته برگزار می شود و کمیته ملی المپیک هم فعلا ۲۸ رشته را کاندیدای اعزام به این بازی ها کرده است در مورد روند بررسی و ارزیابی شرایط رشته ها توضیح داد.
وی گفت: کتابچه فنی بازی ها توسط کمیته برگزاری در اختیارمان گذاشته شده است. مشخص است که رقابت های هر رشته در چه اوزان و ماده هایی برگزار می شود. در نشست هایی که با روسای فدراسیون ها و مربیان تیم ها و ورزشکاران داریم، بر اساس وضعیت رشته ها و ورزشکاران شان را در این اوزان و ماده ها ارزیابی می کنیم.
سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی با بیان اینکه ملاک اعزام کاروان به بازی های آسیایی کیفی گرایی است، خاطرنشان کرد: در واقع ملاک ارزیابی ها بر اساس مدال آوری تیم ها و رشته هاست. از میان رشته هایی که کاندیدای اعزام به چین هستند ۱۳ - ۱۲ رشته شانس قطعی مدال آوری هستند مانند والیبال، بسکتبال، کشتی، کاراته، تکواندو و ...؛ در مورد این رشته ها هیچ بحثی نیست و اعزام شان هم قطعی است.
فخری تاکید کرد: بحث اصلی در نشست های بررسی وضعیت رشته ها مربوط به رشته هایی است که مدال آوری شان قطعی نیست. باید مشخص شود که در نهایت ورزشکاران این رشته ها چه شرایطی برای اعزام خواهند داشت و چقدر می توانند به تحقق اهداف کاروان اعزامی برای صعود در جدول رده بندی کمک کنند.
«با این اوصاف احتمال اینکه تعداد رشته های اعزامی به هانگژو کاهش پیدا کند، وجود دارد؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: به هر حال نتایج جلسات در تعیین تعداد نهایی رشته ها و ترکیب ورزشکاران شان تعیین کننده است. ورزشکارانی که شرایط اعزام را داشته باشند قطعا در ترکیب کاروان قرار می گیرند.
وی در مورد زمان مقرر برای نهایی شدن ترکیب کاروان ایران در بازی های آسیایی گفت: تا خردادماه فرصت داریم تا به ارزیابی رشته ها و اوزان و ماده های مختلف ادامه دهیم، آن زمان (خردادماه) باید ترکیب کاروان را از حیث تعداد رشته ها و ورزشکاران نهایی به کمیته برگزاری بازی های اعلام کنیم.
سرپرست کاروان ورزش ایران همچنین در مورد پروتکل های بهداشتی برای این دوره بازی های آسیایی گفت: مقرر شده دی ماه مسئولان برگزارکننده بازی ها در این زمینه مقررات و ضوابط خود را در قالب کتابچه به تمام کشورهای شرکت کننده ارائه دهند.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای ۱۹ شهریورماه تا ۳ مهرماه سال آینده به میزبانی چین و در هانگژو چین برگزار می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید