مهر/ رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر قرار بود فینال لیگ برتر کشتی آزاد این هفته برگزار شود مطمئنا به مشکل می‌خوردیم.

امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی که تیم‌های آزاد و فرنگی این دانشگاه به مرحله نهایی لیگ برتر باشگاه‌های کشور راه یافته اند اظهار داشت: تغییر زمان لیگ از نظر ما بسیار خوب است و مشکلی ندارد و هرچه به صلاح کشتی باشد قابل احترام است.
وی ادامه داد: با توجه به به سنگینی مسابقاتی مثل المپیک و جهانی نروژ که پشت سر هم و بدون استراحت برای کشتی گیران برگزار شد، بالاخره باید زمانی برای ریکاوری آنها باشد. اگر قرار بود که فینال لیگ نیز این هفته برگزار شو صد درصد به مشکل می‌خوردیم.
لشگری تصریح کرد: میزبانی تهران و تجربه برگزاری مسابقات در این شهر بیشتر از همه جا است و با توجه به اینکه تیم ما قرار است از مازندران به تهران بیاید برای ما بسیار راحت تر و بدون دغدغه است چون تهران نشان داده که بهترین میزبانی‌ها را داشته است.
وی افزود: تاکنون لیگ خیلی خوب برگزار شده، ولی در برخی مواقع که میزبانی به تیم‌هایی داده شده که امکانات خوب و مسیر خوب برای رسیدن به شهرشان را نداشته اند، برای دیگر تیم‌ها دردسر ساز شده است. مثلاً میزبانی که در خراسان جنوبی بود با توجه به اینکه هفته‌ای یک پرواز به سمت بیرجند وجود دارد، باعث شد که ما برای یک مسابقه نزدیک به ۱۵ ساعت در مسیر رفت و آمد باشیم که موجب خستگی بیش از حد کشتی گیرانمان شده بود.
لشگری در ادامه یادآور شد: به نظر من در مرحله مقدماتی (رفت و برگشت) و با توجه به اینکه تیم‌های دیگر بیشتر علاقمند بودند که استان‌هایی مانند تهران و مازندران میزبان شوند، می‌توانستیم بهتر در این زمینه عمل کنیم که امیدوارم سازمان لیگ در رقابت‌های آینده این مورد را مدنظر قرار دهد.
رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مسابقات فینال لیگ گفت: در این مورد دو موضوع وجود دارد، موضوع اول اینکه امیدوارم هم هیأت ژوری و هم داوران مثل سال‌های قبل عدالت محور بوده و بهترین قضاوت‌ها را داشته باشند. موضوع دوم اینکه بتوانیم در فینال از وجود تماشاگران بهره ببریم چون قطعاً با حضور آنها مسابقات شور و هیجان خاصی به خود خواهد گرفت.
لشگری در خصوص اینکه آیا دانشگاه آزاد اسلامی سال آینده هم در لیگ کشتی تیم داری خواهد کرد یا خیر؟ تاکید کرد: تمام تلاش مجموعه ما بر این است که در لیگ فدراسیون‌هایی که المپیکی و یا در بازی‌های آسیایی حضور دارند تیمداری کند. البته کشتی به عنوان پرافتخارترین تیم در این مسابقات محسوب می‌شود و فدراسیون آن یکی از فدراسیون‌های مهم است که ورزشکاران آن همیشه مدال آور بوده اند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: لیگ کمک خوبی به کشتی گیران می‌کند تا بتوانند خود را به تیم ملی نزدیک کنند و خوشحالیم که دانشگاه آزاد نقشی در افتخارآفرینی تیم‌های ملی کشتی ایفا کند. قطعاً در سال آینده روی این زمینه سرمایه گذاری ویژه ای خواهیم کرد. البته باید بازهم در فروردین ماه هر سال جلسه‌ای برگزار کنیم تا بدانیم که در کدام یک از لیگ‌ها شرکت خواهیم کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید