میزان/ اتفاقاتی در فدراسیون تیرانداری در حال رخ دادن است که جالب و البته قابل تامل است.
انتصاب مهدی مبینی به عنوان سرپرست فدراسیون تیراندازی با اما و اگرهای زیادی همراه شد؛ چرا که قرار بود مجمع فدراسیون تیراندازی در خصوص سرپرست این فدراسیون تصمیم‌ بگیرد؛ اما عملا وزارت ورزش همچون همان روال قدیمی خود برای این فدراسیون، سرپرست منصوب کرد.  این در حالیست که طبق اساسنامه  مورد تایید وزارت ورزش، در صورت برکناری رئیس فدراسیون، نایب رئیس فدراسیون باید تا زمان انتخابات زمام امور فدراسیون را بر عهده بگیرد؛ اما عملا وزارت ورزش به این مسئله بی‌توجهی کرد تا فرد مورد خودش، سرپرستی فدراسیون تیراندازی را بر عهده بگیرد.
در حال حاضر هم اتفاقات عجیب فدراسیون تیراندازی ادامه دارد. انتصاب یاسر خلیل‌نژادی به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون تیراندازی، آخرین این اتفاقات بود. قرار است انتخابات فدراسیون تیراندازی روز ۲۱ دی یعنی کمتر از ۴۰ روز دیگر برگزار شود. اینکه چرا برای این مدت کوتاه سرپرست فدراسیون تیراندازی اقدام به انتصاب سرپرست دبیری کرده در نوع خود جالب است. از طرف دیگر شنیده می‌شود مبینی در همین مدت کوتاه افراد زیادی را در فدراسیون جابجا کرده و این در حالیست که مهمترین هدف سرپرست یک فدراسیون باید مهیا کردن شرایط برای برگزاری انتخابات فدراسیون باشد و نه تغییرات عمده در ساختار آن. ضمن اینکه شایعاتی مبنی بر اینکه احتمال تعویق انتخابات فدراسیون تیراندازی مطرح شده که با توجه به انتصابات اخیر در این فدراسیون، این شایعات نمی‌تواند چندان پربیراه هم باشد.
به نظر می‌رسد وزارت ورزش حتی در اجرای اساسنامه مورد تایید خودش هم دچار چالش شده و این موضوع می‌تواند چالش‌های دیگری را هم به دنبال داشته باشد. کسب مدال طلای المپیک توکیو، مهمترین دستاورد فدراسیون تیراندازی بوده  در چهار سال گذشته بود؛ اما با توجه به این اتفاقات شاید وزارت ورزش به دنبال تصمیمات دیگری برای این فدراسیون است و همین موضوع می‌تواند شائبه مهندسی انتخابات فدراسیون تیراندازی را بیشتر کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید