تسنیم/ در یکی از بازی‌های فوتبال باشگاهی ترکیه، بازیکن سابق تیم منچستریونایتد، شبی به یاد ماندنی را برای خود و هم‌تیمی‌هایش ساخت.
به نقل از سان؛ مامه بیرام دیوف بازیکنی است که هواداران منچستریونایتد او را به خوبی می‌شناسند اما نه به خاطر بازی‌های درخشانش در اولدترافورد بلکه به خاطر روزهای ناامید کننده‌ای که با پیراهن شیاطین سرخ سپری کرد. او اما شب گذشته نزد هواداران تیم فعلی‌اش هاتایااسپور ترکیه به یک قهرمان تبدیل شد.
در این بازی از دور چهارم رقابت‌های جام حذفی فوتبال ترکیه، تیم هاتایا اسپورت به مصاف تیم ایوپ‌اسپور رفت که این بازی پس تساوی یک - یک در وقت‌های اضافه به ضربات پنالتی رفت و در نهایت این تیم هاتایااسپور بود که با نتیجه 6 بر 5 بازی را برد.
بخش جالب ماجرا اما از زمانی آغاز شد که دروازه‌بان تیم هاتایا اسپور در دقیقه 90 بازی اخراج شد و سرمربی این تیم هم تصمیم گرفت در ثانیه‌های پایانی بازی به جای اینکه دروازه‌بان دوم را به میدان بفرستد، مهاجم تیم مامه بیرام دیوف را درون دروازه بگذارد. به این ترتیب مهاجم 33 ساله سنگالی که در سه فصل قراردادش با منچستریونایتد فقط 9 بازی برای این تیم انجام داد، در ثانیه‌های پایانی از دروازه تیمش دفاع کرد و آن را بسته نگه داشت تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد. در وقت‌های اضافه سرمربی تیم دروازه‌بان دوم را به میدان فرستاد اما در سناریویی باورنکردنی او نیز مانند دروازه‌بان اول تیم به دلیل خطا روی بازیکن حریف در موقعیتی تک به تک در خارج از محوطه جریمه اخراج شد و در دقیقه 120 زمین بازی را ترک کرد.
به این ترتیب هاتایا اسپور که دیگر امکان تعویض نداشت، مجبور شد دوباره دیوف را درون دروازه برگرداند و خود او نیز در فهرست پنالتی‌زن‌ها تیمش قرار گرفت. دیوف با خونسردی مثال زدنی اولین ضربه پنالتی تیمش را به گل تبدیل کرد. و سپس درون دروازه ایستاد. او نتوانست هیچ یک از ضربات پنالتی بازیکنان حریف را مهار کند اما وقتی کار به ضربه ششم کشیده شد، تیر عمودی دروازه به کمکش آمد و به این ترتیب او با وجود داشتن تنها یک جام در تمام حرفه‌اش (جام اتحادیه با من‌یونایتد در سال 2010) می‌تواند ادعا کند لحظه‌ای را تجربه کرده که به ندرت پیش آمده بازیکنی جز دروازه‌بان‌‌‌ها تجربه‌اش کرده باشد: شرکت در جشن پیروزی تیم در پست یک مهاجم اما با دستکش و پیراهن دروازه‌بانی.
حالا تیم هاتایااسپور باید بدون دو دروازه‌بان اصلی خود که محروم هستند در دور پنجم جام حذفی ترکیه شرکت کنند و شاید عملکرد دیوف کادر فنی تیمش را وسوسه کرده باشد که این بار او را از ابتدا درون دروازه قرار دهند اما مشکل اینجاست که او یکی از بهترین گلزنان تیمش در این فصل هم هست و در 14 بازی‌اش در تمامی رقابت‌های این فصل 6 گل به ثمر رسانده است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید