آخرین خبر/ کاندیداهای متعددی برای شرکت در مجامع انتخاباتی ریاست فدراسیون‌های ورزشی ثبت‌نام کرده‌اند که یکی از این کاندیداها گرین کارت دارد و دو تابعیتی محسوب می‌شود.
تعدادی از فدراسیون‌ها ثبت‌نام از کاندیداها را انجام داده‌اند اما هنوز مرحله اول احراز یا احراز نشدن کاندیداها از سوی وزارت ورزش و جوانان تایید نهایی نشده که این امر می‌تواند حاکی از بررسی‌های دقیق وزارتخانه در این خصوص باشد. 
در فرم‌های ثبت‌نام گزینه‌ای وجود دارد که از کاندیدا سئوال می‌شود تا دو تابعیتی نبودن خود را تایید و یا تایید نکند. 
بعضا پیش از این دیده شده که موقع بررسی فرم‌های ثبت‌نام فقط به فرم‌های پر شده از سوی برخی از کاندیداها بسنده شده و تحقیقات لازم در این خصوص به عمل نیامده است.
طبق قانون، روسای فدراسیون‌های ورزشی نباید دو تابیعتی باشند و قبل از حضور در مجمع انتخاباتی از سوی مراجع ذیصلاح تایید نمی‌شوند اما پیش از این سابقه داشته که برخی دو‌تابعیتی‌ها در راس فدراسیون حضور داشتند اما قانون در مورد برخی از آنها یکسان برخورد نکرده است.
از وزارت ورزش و جوانان با مدیریت دکتر سیدحمید سجادی انتظار می‌رود باتوجه به حساسیت‌های مجلس شورای اسلامی به حضور نداشتن دوتابعیتی‌ها در ارگان‌های دولتی، بهتر از وزرای قبلی وزارت ورزش و جوانان عمل کند تا حداقل از این حیث شاهد برخورد قانونی یکسان در بین کاندیداها باشیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید