میزان/ سرمربی استقلال برای محبوبیت بیشتر نزد هواداران و همچنین دور نشدن از کورس قهرمانی نیاز به پیروزی در دربی ۹۷ دارد.
فوتبال ایران روز شنبه قرار است شاهد دربی شماره ۹۷ بین استقلال و پرسپولیس باشد. دو قدرت سنتی فوتبال ایران که بر روی نیمکت‌های خود، دو ستاره سابق و پیشکسوت خود را می‌بینند.
*استقلال و مهاجمی که به مشکلات حمله کرد
استقلال در حال حاضر تحت هدایت فرهاد مجیدی مهاجم سابق این تیم و تیم ملی قرار دارد. آبی‌های پایتخت پس از قطع همکاری با امیر قلعه‌نویی به سراغ مربیان داخلی و خارجی زیادی رفت، اما هیچکدام نتوانستند این تیم را در حد نام خود به موفقیت برسانند. مظلومی، منصوریان، شفر، استراماچونی و فکری هرکدام با داستان‌های متفاوتی از جمع آبی‌پوشان جدا شدند و این استقلال بود که هر سال از این رفت و آمد‌ها متضرر می‌شد.
مجیدی در دی ماه ۱۳۹۷ به عنوان دستیار شفر به استقلال پیوست و در ادامه فصل و به دنبال نتایج ضعیف شفر وی از کار برکنار شد و فرهاد مجیدی روز نهم اردیبهشت ۱۳۹۸ به عنوان سرمربی موقت تا پایان فصل برگزیده شد. با پایان فصل و شروع رقابت‌های لیگ برتر در فصل ۹۹–۱۳۹۸ و روی کار آمدن استراماچونی مجیدی بار دیگر استقلال را ترک کرد، اما با جدایی استراماچونی از استقلال به دلیل مشکلات مالی، مجیدی بار دیگر به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شد. بعد‌ها مجیدی از سمت خود استعفا داد و مجدد بعد از محمود فکری در اسفند ۱۳۹۹ با قراردادی ۲ و نیم ساله سرمربی استقلال تهران شد.
بار سوم که مجیدی در فصل پیش رسماً جانشین محمود فکری شد، این اتفاق حواشی زیادی در پی داشت. مجیدی در نیمی از بازی‌های لیگ و تمام بازی‌های جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا تیم محبوبش را هدایت کرد که البته در پایان این سه رقابت به هیچ موفقیتی نرسید.
مهاجم سابق آبی‌پوشان تابستان امسال برای اولین بار خودش تیم مدنظر خود را بست و برای اولین بار با مدیری لایق و باتجربه کار کرد و اختلافی با بالادستی‌های خود نداشت. چند هفته اول برای استقلال مانند یک رویا بود و آن‌ها با ۳ پیروزی متوالی امید زیادی به تیم خود پیدا کردند، اتفاقی که در این سال‌ها در اوایل لیگ برای استقلال نمی‌افتاد، اما به یکباره روند خوب آبی‌ها متوقف شد و آن‌ها در ۴ بازی بعدی خود به تساوی رضایت دادند و از ۱۲ امتیاز ممکن تنها ۴ امتیاز کسب کردند.
شاگردان فرهاد مجیدی چند هفته صدرنشین بودند، اما حالا در رده پنجم جدول قرار دارند و از رقبای اصلی خود یعنی سپاهان، پرسپولیس و گل‌گهر عقب افتاده‌اند.
*محبوبیت مجیدی به خاطر درخشش در دربی‌ها
فرهاد مجیدی عمده محبوبیت خود را به دلیل درخشش در دربی‌ها و به ثمر رساندن ۴ گل معروف خود به پرسپولیس دارد. او تاکنون در دربی ۹۲، ۹۳، ۹۵ و ۹۶ سرمربی آبی‌ها بوده است؛ ۲ دربی ۹۲ و ۹۵ در لیگ‌برتر و دربی‌های ۹۳ و ۹۶ در جام حذفی. مجیدی در دربی‌های لیگ برتری یک تساوی و یک شکست کسب کرده و در دربی‌های جام حذفی پس از تساوی با رقیب سنتی موفق شد در ضربات پنالتی آن‌ها را شکست داده و راهی مرحله بعد شود. سرمربی ۴۵ ساله آبی‌ها در پی آن است تا در پنجمین دربی خود، نخستین پیروزی در جریان بازی در لیگ برتر را را تجربه کند و بیش از پیش برای هواداران آبی محبوب شود.
استقلال اختلاف چندانی با صدر جدول ندارد و در صورت پیروزی در این دربی می‌تواند با ۱۶ امتیاز بالاتر از پرسپولیس قرار بگیرد و با روحیه‌ای بسیار بهتر به رقابت خود در کورس قهرمانی لیگ بیست و یکم ادامه دهد.
دربی ۹۷ تهران روز شنبه ۱۳ آذر از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی با قضاوت بود بنیادی فر آغاز خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید