خبر ورزشی/ نمایش روز جمعه حامد لک تا حد زیادی خیال یحیی گل محمدی را برای دربی راحت کرد.

تمامی مربیان انگلیس که تیم‌شان در پنالتی‌ها شکست خورد، معتقد بودند که ضربات پنالتی مانند بخت‌آزمایی است و نمی‌توان برای آنها تمرین کرد و آماده شد.
دیدیه دشان مربی تیم ملی فرانسه هم بعد از حذف مقابل سوئیس در ضربات پنالتی بر این نکته تاکید کرد که ضربات پنالتی شانسی است و نمی توان براساس تحلیل ها و آمار و ارقام به این موضوع نگاه کرد.
با این حال ساوت‌گیت باور دارد پنالتی‌ها مهارتی قابل تمرین هستند که می‌توانند بهبود پیدا کنند: «این به من مربوط است. این مسئولیت من است. من کسانی که پشت ضربه ایستادند را انتخاب کردم. من پنالتی‌زن‌ها را بر اساس عملکردشان در تمرینات انتخاب کردم و هیچکس به خواست خودش پشت ضربه نایستاد. این انتخاب من است. مسئولیت آن با من است. ما در تمرینات روی پنالتی کار کردیم. این ترتیبی بود که به آن رسیدیم. می‌دانستیم که آنها بهترین پنالتی‌زن‌هایی هستند که در زمین باقی مانده‌اند.»
برخی از تیم ها و مربیان در هنگام ضربات پنالتی از بازیکنان می خواهند که به صورت دلخواه داوطلب شوند اما در مواقعی این مربیان هستند که براساس اطلاعات خود، بازیکنان را انتخاب می کنند.
در پرسپولیس یحیی گل محمدی اما پنالتی زن اول مهدی ترابی است. هافبک تکنیکی و تأثیرگذاری که هرگز ضربات پنالتی خودش را خراب نکرده است.
از طرفی پرسپولیس بازیکنان تکنیکی و سرعتی نظیر وحید امیری، امید عالیشاه، مهدی عبدی، عیسی آل کثیر و خود مهدی ترابی را دارد که می توانند از هر تیمی پنالتی بگیرند.
برهمین اساس یحیی گل محمدی تصمیم گرفت در آخرین تمرین تیمش قبل از دربی تمرین پنالتی انجام دهد چرا که در دیدارهای سخت این چنینی پنالتی می تواند کارساز باشد.
درهمین ارتباط شنیدیم حامد لک در تمرین پنالتی تیمش عملکرد خوبی نشان داده و اغلب ضربات همبازیان خودش را مهار کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید