خبر ورزشی/ مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است اگر سفارش مدیرعامل وقت این تیم نبود شاید فرصت حضور در دربی را بدست نمی‌آورد.
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ و در سرمای آن روزهای تهران، همه آنهایی که در استادیوم آزادی حضور داشتند و هوادارانی که از طریق تلویزیون بیننده دربی بزرگ پایتخت بودند، یک بازی گرم، پرگل و هیجان انگیز را دیدند. آن بازی که با برتری دراماتیک پرسپولیس به پایان رسید، یک بازیگر نقش اول ناشناخته داشت.
ایمون زاید مهاجم دورگه ایرلندی – لیبیایی که چند ماه از آمدنش به پرسپولیس می‌گذشت، ناگهان توسط مصطفی دنیزلی به زمین رفت و فقط ۱۰ دقیقه زمان نیاز داشت تا کاری کند کارستان.
زاید در همان فرصت کم و با وجود ۱۰ نفره بودن تیمش، موفق شد ۳ بار دروازه مهدی رحمتی که آن موقع دروازه‌بان اول تیم ملی هم بود را باز کند و به قهرمان پرسپولیسی‌ها تبدیل شود.اما دلیل بازی کردن زاید در آن بازی بسیار مهم با توجه به اینکه کسی او را نمی‌شناخت چه بود؟
ایمون پرده از این راز برداشت و گفت: واقعیت این است که قبل از آن بازی نه کسی مرا می‌شناخت و نه کسی از من خوشش می‌آمد. حتی یادم می‌آید، دنیزلی اصلا قصد نداشت به من بازی بدهد. اما رویانیان از دنیزلی خواست تا یک فرصت به من بدهد و من هم منتظر بودم تا از شانسی که به من داده می‌شود، استفاده کنم. وقتی ۲ گل خوردیم و ۱۰ نفره شدیم، دنیزلی از من خواست تا به زمین بروم و به تیم کمک کنم. من هم به خودم گفتم، این همان فرصتی است که منتظرش بودی. برو و خودت را به همه نشان بده. خوشحالم بهترین بازی عمرم را برای پرسپولیس انجام دادم و توانستم ۳ گل به استقلال بزنم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید