فارس/ فدراسیون جهانی هندبال در گزارش بازی ایران و رومانی به عملکرد خوب دروازه‌بان کشورمان پرداخت.

در ادامه رقابت‌های جام جهانی هندبال زنان که به میزبانی اسپانیا در حال برگزاری است، تیم ملی کشورمان شب گذشته در نخستین دیدار خود مقابل رومانی با نتیجه 39 بر 11 مغلوب شد. در بازی‌های هم‌گروه‌های ایران قزاقستان با نتیجه 46 بر 18 مغلوب نروژ شد. هندبالیست‌های کشورمان ساعت 23:30 روز 16 آذر در دومین دیدار مقابل نروژ قرار می‌گیرند.
فدراسیون جهانی هندبال در گزارشی از بازی تیم ملی ایران و رومانی نوشت: اگر فاطمه خلیلی دروازه‌بان ایران که در نیمه اول 14 شوت را مهار کرد، نبود، اولین بازی ایران در مسابقات قهرمانی زنان به یک شکست بزرگتر تبدیل می‌شد. با این حال این تیم آسیایی که قبلاً هرگز به مسابقات جهانی راه نیافته بود، به وضوح از رومانی تنها تیمی که در تمام دوره‌های رقابت‌های جهان بازی کرده است، عقب بود.
10 دقیقه بعد از بازی، رومانی با نتیجه 7 بر 2 پیش بود چرا که تیم ایران به سختی توانست خط دفاعی حریف اروپایی را در هم بشکند. رومانی در حمله به خصوص در موقعیت‌های تک به تک و عملکرد خوب خلیلی سهم بزرگی از فرصت‌های از دست رفته را داشت. در نهایت رومانی به پیروزی 39 بر 11 رسید که بزرگترین پیروزی آنها در مسابقات جهانی زنان محسوب می‌شود.
در دیگر دیدارهای شب گذشته، هلند، فرانسه، روسیه، سوئد مقابل حریفان خود پیروز شدند. 
نتایج کامل به شرح زیر است:
روسیه 40 - کامرون 18
فرانسه 30 - آنگولا 20
رومانی 39 - ایران 11
هلند 55 - پورتوریکو 15
سوئد 46 - ازبکستان 15
مونته‌نگرو 18 - اسلوونی 28
نروژ 46 - ازبکستان 18
صربستان 25 - لهستان 21


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید