ایسنا/ سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از به تعویق افتادن رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال نشسته به میزبانی چین خبر داد و گفت: این رقابت‌ها قرار بود اسفند امسال برگزار شود که از سوی فدراسیون جهانی به تعویق افتاد.

فرید صائبی اظهار کرد: مسابقات قهرمانی جهان والیبال نشسته مردان قرار بود اسفند امسال به میزبانی چین برگزار شود که این مسابقات از سوی فدراسیون جهانی به تعویق افتاد و ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ دوباره در هانگژو چین برگزار خواهد شد. البته به تعویق افتادن این مسابقات فرصت خوبی برای تیم ملی والیبال نشسته ایران است تا با آمادگی خوبی در این رویداد مهم حضور پیدا کنیم.
وی در ارزیابی از وضعیت بازیکنان در اولین اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته، گفت: چون همزمان با برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نشسته، لیگ برتر نیز در حال برگزاری است، این مساله شرایط خوبی را برای ملی پوشان فراهم کرده تا با آمادگی خوبی در اردوی تیم ملی حضور پیدا کنند. بنابراین در جریان برگزاری اردو علاوه بر ارتقای سطح آمادگی بدنی بازیکنان به کارهای تکنیکی و تاکتیکی نیز می‌پردازیم تا تیم منسجم و خوبی را برای قهرمانی جهان آماده کنیم.
صائبی افزود: سال آینده چون بازی‌های پاراآسیایی چین را نیز پیش رو داریم، تلاش بر این است که از درون لیگ بازیکنان جوان و مستعدی را شناسایی و به تیم ملی دعوت کنیم تا کم کم این بازیکنان را برای بازیهای پاراآسیایی آماده کنیم. به همین خاطر در اردوی تیم ملی به جز ۱۲ بازیکن حاضر در پارالمپیک توکیو، ۸ بازیکن جوان را نیز دعوت کردیم تا تیم اصلی خود را برای حضور در قهرمانی جهان و پاراآسیایی چین از بین آنها انتخاب کنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در پایان خاطرنشان کرد: در جریان برگزاری اردوی تیم ملی هر بازیکنی که از نظر آمادگی بدنی، روانی و مسائل تکنیکی و تاکتیکی با نظر کادر فنی بهترین عملکرد را داشته باشد و در پست تخصصی خود نیز جزو بهترین‌ها باشد، در ترکیب تیم اعزامی قرار خواهند گرفت. بنابراین هیچ ضمانتی وجود ندارد که تنها افراد باتجربه در ترکیب اصلی قرار بگیرند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید