آخرین خبر/ قضاوت موعود بنیادی‌فر خیلی زود به جنجالی‌ترین بحث دربی 97 تبدیل شد.

دقایق پایانی دربی در محوطه جریمه پرسپولیس و از دست رفتن تعادل ژستد که استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

تکل فرشاد فرجی روی پای ژستد باعث سرنگونی او و البته اعتراض شدید کادرفنی و بازیکنان استقلال شد.

در اواخر دربی ۹۷ اتفاقی در محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد که کادرفنی استقلال معتقد بودند خطای پنالتی روی ژستد رخ داده. سعید مظفری‌زاده کارشناس داوری پس از پایان دربی معتقد بود تکل روی پای ژستد خطا بوده و داور به اشتباه پنالتی استقلال را اعلام نکرد.

سعید مظفری زاده،کارشناس داوری در ادامه گفت: اعتراض فرهاد مجیدی در نیمه نخست به آفساید درستی که توسط کمک داور دوم گرفته شد بی مورد بود. اواسط نیمه دوم تکل  چشمی روی عالیشاه کارت زرد داشت ولی داور به اشتباه این صحنه را به سود استقلال سوت زد و کمی بازی از دستش از اینجا در رفت. 

* تکل فرشاد فرجی روی ژستد:
سعید مظفری زاده: باوجود اینکه توپ رد شده بود، چون بازیکن پرسپولیس با تکل خود بازیکن استقلال را زد، می‌توانست خطا باشد و داور باید پنالتی می‌گرفت.
نوید مظفری: باید به نفع تیم استقلال خطای پنالتی اعلام می‌شد.
نوذر رودنیل: خطای پنالتی به نفع استقلال باید اعلام می‌شد که داور اعلام نکرد.
حسین عسگری: در صحنه ارسالی داور باید بسود استقلال پنالتی اعلام می‌کرد.
محمد فنایی: بازیکن پرسپولیس بی احتیاطی کرد با تکل روی بازیکن خارجی استقلال رفت در حالیکه توپ در زمین بود. بازیکنان باید آموزش ببینند اگر توپ در جریان بازی باشد و در محوطه جریمه خطا بکنند حتما پنالتی خواهد بود و داور به دلیل اینکه تمرکزش را از دست داده بود و جایگیری اشتباه داشت و روز خوبی را هم به خصوص در نیمه دوم نداشت باعث شد این پنالتی را نگیرد.
محسن قهرمانی: درست است که توپ در آن صحنه نبود، اما بی‌احتیاطی بازیکن پرسپولیس را دربرداشت و از نظر من این صحنه پنالتی بود.
حیدر سلیمانی: مدافع پرسپولیس روی مهاجم استقلال مرتکب خطا می‌شود و مچ پای بازیکن استقلال را مورد اصابت قرار می‌دهد که چون توپ در جریان بازی بود، داور باید اعلام پنالتی می‌کرد که فکر می‌کنم بخاطر اشتباهات قبلی آقای بنیادی‌فر شجاعت لازم برای اعلام پنالتی را نداشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید