فارس/ سرپرست تیم فوتبال سپاهان اصفهان نسبت به اشتباهات داوری در مسابقات این تیم واکنش نشان داد.

 رضا فتاحی در خصوص داوری پُر اشکال دیدار تیم‌های سپاهان و گل گهر سیرجان اظهار داشت: در حالی که پیش‌بینی می‌شد در تقابل دو تیم به اتکای وجود بازیکنان تکنیکی و اندیشه‌های فنی کادرفنی دو تیم شاهد یک بازی بسیار زیبا، جذاب و تماشاگر پسند باشیم، علیرغم تلاش بازیکنان دو تیم و جنگندگی که از آن‌ها شاهد بودیم، فاجعه داوری علیه سپاهان رقم خورد به طوری که حداقل دو پنالتی صددرصد به اقرار کارشناسان داوری به نفع سپاهان گرفته نشد.
وی افزود: گل دقیقه ۳ آفساید تیم گل‌گهر سیرجان سالم تشخیص داده شد و عملاً جریان بازی را به سمت و سوی دیگری برد. این درحالی است که باشگاه سپاهان، کادر فنی و محرم نویدکیا با نجابت از هرگونه جو سازی علیه داوری، فضاسازی و استفاده از ابزارهای مختلف فشار و جنگ رسانه‌ای خودداری کردند ولی علی الظاهر این رفتار اخلاق‌ مدارانه و منش جوانمردانه در فوتبال کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
سرپرست سپاهان با اشاره به اشتباهات داوری تصریح کرد: در چهار هفته قبل نیز شاهد اشتباهات اثرگذار که نتیجه مسابقه را علیه سپاهان مقابل ذوب آهن رقم زد بودیم. در همین راستا باشگاه سپاهان رسماً با کمیته داوران مکاتبه کرد. چندروز بعد( به علت عدم پاسخ کمیته داوران) نامه پیرو را مجدداً ارسال و خواستار رسیدگی به نحوه قضاوت و رفتارهای پُر از اشکال و دور از عدالت داور و داور چهارم طی مکاتبه‌ای به فدراسیون و کمیته داوران منعکس شد ولی مجدداً هیچگونه پاسخی دریافت نکردیم تا امروز بار دیگر شاهد یک فاجعه عظیم داوری باشیم تا در یک مسابقه تیم داوری بیش از سه اشتباه تاثیرگذار علیه تیم سپاهان رخ ده!
فتاحی افزود: امروز (شنبه چهاردهم آذر) مکاتبه رسمی و اعتراض باشگاه به کمیته داوران انجام می‌شود. امیدواریم اینبار این فاجعه داوری مورد رسیدگی قرار گرفته و شاهد پاسخ کمیته داوران در این رابطه باشیم.
وی تصریح کرد: باشگاه سپاهان تاکنون از هرگونه بهانه‌جویی، فضاسازی و تحت فشار قرار دادن سیستم داوری و جنجال آفرینی بری بوده ولی در هفت هفته گذشته شش امتیاز سپاهان قربانی چنین اشتباهات فاجعه آمیزی شده که دیگر امکان سکوت را از ما گرفته است. از مسئولان مربوطه پاسخگویی رسمی به مکاتبات باشگاه را خواستاریم. هر چند معتقدیم کیان داوری فوتبال ایران متشکل از انسان‌های سالم، پاک و پاک‌باخته است اما اشتباهات فاجعه‌آمیز و غیر قابل تحمل شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید