وطن امروز/ دیدار استقلال و پرسپولیس که نودوهفتمین جدال تاریخ ۲ تیم بود در شرایطی با تساوی بدون گل به پایان رسید که بازیکنان و اعضای کادر فنی ۲ تیم اعتراض زیادی به قضاوت داور داشتند و اوج این اعتراضات مربوط به تنها صحنه مشکوک بازی در دقایق پایانی بود؛ جایی که فرجی روی ژستد خطای مشکوکی را انجام داد و تصاویر تلویزیونی نشان می‌داد باید یک ضربه پنالتی برای آبی‌ها گرفته می‌شد.

حساس‌ترین دیدار هفته هشتم لیگ برتر دیروز به قضاوت موعود بنیادی‌فر بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. این چندمین بازی استقلال و پرسپولیس است که به خاطر شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود. جدال ۲ تیم با حملات استقلال که میزبان این بازی بود شروع شد و این تیم در ۳ دقیقه ابتدایی توپ را در زمین پرسپولیس حفظ کرد و یک موقعیت هم روی دروازه لک ایجاد کرد اما نتوانست خطری جدی را روی دروازه سرخپوشان ایجاد کند.
پرسپولیس پس از چند دقیقه تحت فشار بودن حمله‌ای را روی دروازه حریف پی‌ریزی کرد که ثمره‌اش یک ضربه کرنر بود و در برگشت توپ به مرکز زمین برگشت اما همچنان سرخپوشان توپ و میدان را در اختیار داشتند. پس از دقایق ابتدایی که استقلال حملاتی را روی دروازه سرخپوشان پی‌ریزی کرد، از دقیقه ۶ به بعد سرخپوشان بازی را در اختیار گرفتند و چند حمله را روی دروازه آبی‌ها طراحی کردند که البته خطرناک نبود.
در دقیقه ۱۴ تیم فوتبال استقلال توسط رضا آذری موقعیتی را در قلب دفاع پرسپولیس ایجاد کرد و در شرایطی که حسین‌زاده پشت مدافع حریف صاحب توپ شده بود، کمک داور اعلام آفساید کرد که این تصمیم مورد اعتراض فرهاد مجیدی قرار گرفت. دقایق پایانی نیمه اول هم به رد و بدل شدن توپ‌های بی‌اثر در مرکز زمین و خطای بازیکنان روی یکدیگر گذشت و ۲ تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه‌ها ایجاد کنند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم جذاب شد
شروع نیمه دوم برعکس نیمه اول بود و این سرخپوشان بودند که بازی را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه ۴۷ توسط وحیدی امیری صاحب یک موقعیت خوب شدند که ضربه سر این بازیکن با اختلاف اندکی از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۵۰ یک ضدحمله خطرناک از پرسپولیس، وحید امیری را در آستانه باز کردن دروازه استقلال قرار داد اما ضربه این بازیکن از داخل محوطه جریمه به بدن روزبه چشمی برخورد کرد تا بهترین موقعیت سرخپوشان از دست برود.
در دقیقه ۵۵ بازیکنان پرسپولیس یک ضربه کرنر را به استقلال هدیه کردند که ارسال این ضربه جدی‌ترین موقعیت را برای آبی‌ها به وجود آورد و ضربه سر ژستد را حامد لک روی خط دروازه برگرداند تا مانع باز شدن دروازه‌اش شود. دقیقه ۶۲ حرکت وحید امیری یک موقعیت عالی دیگر برای پرسپولیس ایجاد کرد اما ضربه عرضی را حسین حسینی دفع کرد تا سرخپوشان در آستانه رسیدن به گل ناکام بمانند.
در دقایق میانی نیمه دوم برخوردهای بازیکنان با یکدیگر حاشیه‌هایی را ایجاد کرد که مهم‌ترین آن خطای روزبه چشمی روی امید عالیشاه بود که داور خطا تشخیص نداد تا اعتراض کادر فنی سرخپوشان را به همراه داشته باشد و به خاطر ادامه اعتراض‌ها هم عالیشاه کارت زرد گرفت و هم یحیی گل‌محمدی. دقیقه ۸۶ استقلال صاحب یکی از بهترین موقعیت‌های این دیدار شد که توپ ارسالی از جناح راست عرض دروازه را طی کرد و بدون اینکه بازیکنی روی آن تاثیر بگذارد به بیرون رفت.
در این صحنه بازیکنان و کادر فنی استقلال اعتقاد داشتند روی ژستد خطای پنالتی شده است. سعید مظفری‌زاده، کارشناس داوری حاضر در استودیوی شبکه 3 اعتقاد داشت فرشاد فرجی در این صحنه بی‌احتیاطی کرده و قاضی میدان باید یک پنالتی به نفع استقلال می‌گرفت؛ اتفاقی که در صورت وقوع، اساسا می‌توانست همه جریان بازی را به نفع استقلال تغییر دهد. اگر چه در نیمه دوم پرسپولیس بازی بهتری را ارائه داد و موقعیت‌های بهتری را خلق کرد اما همین صحنه مشکوک پنالتی می‌تواند دست‌کم در فضای مجازی، کفه کری‌خوانی را به نفع هواداران استقلال سنگین‌تر کند.
پرسپولیس که با استفاده از فرصت شکست سپاهان می‌توانست در صورت کسب 3 امتیاز این دیدار به صدر جدول برود، با این تساوی در رده سوم و بعد از سپاهان و گل‌گهر قرار گرفت. استقلال هم با ۱۴ امتیاز در رده چهارم ایستاد.
شکست سنگین سپاهان برابر گل‌گهر
تیم فوتبال گل‌گهر در هفته هشتم لیگ برتر برابر سپاهان به یک پیروزی پرگل رسید. دیروز تیم صدرنشین سپاهان اصفهان میهمان گل‌گهر سیرجان بود که این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود گل‌گهر تمام شد. در این بازی آرمین سهرابیان (۲)، مهدی تیکدری (۴۰ و ۵۴) و سعید صادقی (۸۸) برای گل‌گهر و دانیال اسماعیلی‌فر (۵۶ و 2+90) برای سپاهان گلزنی کردند. تیم سپاهان در دقیقه ۳۲ این بازی صاحب یک پنالتی شد که شهریار مغانلو نتوانست این ضربه را به گل تبدیل کند.
در دیگر بازی همزمان هوادار میزبان نفت مسجدسلیمان بود که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل تمام شد. هوادار با این نتیجه ۵ امتیازی شد و نفت مسجدسلیمان هم با ۶ امتیاز یک رده بالاتر از هوادار قرار دارد. همچنین در یکی دیگر از بازی‌های دیروز که از ساعت 16 آغاز شد،‌ صنعت‌نفت آبادان و پیکان به تساوی بدون گل رسیدند. صنعت‌نفت با این یک امتیاز 6 امتیازی شد و پیکان هم جمع امتیازات خود را به 12 رساند.
مجیدی: پنالتی ما گرفته نشد
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر فردا پیشکسوتان و رسانه‌های وطنی نمی‌گویند فرار به جلو، پنالتی ما دیده نشد. فرهاد مجیدی در نشست خبری پس از داربی 97 اظهار داشت: غیر از صحنه دقیقه 86 بازی صحبت دیگری ندارم. اگر فردا پیشکسوتان و رسانه‌ها و فرگوسن‌های وطنی نمی‌گویند فرار به جلو، پنالتی ما دیده نشد. بازی قبل ۲ پنالتی ما را نگرفتند، این بازی هم یک پنالتی را نگرفتند. اگر با فرهاد مجیدی مشکل دارند بگویند. هر زمان تیم من بد بازی کرده گفته‌ام تیمم خوب نیست.
نمی‌دانم داور در ۲ قدمی چگونه این صحنه را پنالتی نگرفت؟! من از 60 متری آن صحنه را دیدم، چگونه داور ندید؟! وی افزود: شما می‌گویید آن صحنه آفساید بوده اما من خودم روی خط بودم و چون تلویزیون آن صحنه را از بالا گرفته فکر می‌کنید آفساید بود. من اگر حرف بزنم می‌گویند فرار به جلو کرد. 6 امتیاز را داوران از استقلال گرفته‌اند. الان ما باید صدر جدول باشیم. مجیدی تاکید کرد: مسؤولان کشور! جان مادرتان VAR را به فوتبال ایران بیاورید. چگونه باید حق یک تیم خورده شود؟ اگر درباره صحنه دقیقه 86 سوالی نیست، من حرفی ندارم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید