طرفداری/ برخی از خبرنگاران، معیارهای عجیب و غیرقابل باوری برای رای دادن در انتخاب برنده توپ طلای فرانس فوتبال دارند.
سال 2021 برای روبرت لواندوفسکی، مهاجم بایرن مونیخ و تیم ملی لهستان (تاکید می کنیم، لهستان) بسیار خوب بود چرا که لواندوفسکی تا به امروز موفق شده 55 گل در سال 2021 به ثمر برساند. این یعنی او در سال 2021 نسبت به هر بازیکن دیگری حداقل 15 گل بیشتر به ثمر رسانده است.
روبرت لواندوفسکی علاوه بر شکستن رکورد جاودانه گرد مولر و زدن بیشترین تعداد گل در یک فصل بوندسلیگا، با بایرن مونیخ یک قهرمانی دیگر در سطح اول فوتبال آلمان کسب کرد اما با این وجود، نتوانست برنده توپ طلای 2021 شود. لیونل مسی بالاتر از لواندوفسکی به عنوان بهترین بازیکن جهان از نگاه فرانس فوتبال برگزیده شد و هفتمین توپ طلایش را گرفت. خبرنگاران ورزشی سراسر جهان، نقش مهمی در تعیین برنده توپ طلا دارند و روز گذشته بود که آرای خبرنگاران سراسر جهان در رای گیری توپ طلای 2021 منتشر شد. 
در این رای گیری، نکات عجیب و غریبی دیده می شد؛ از رای متعصبانه خبرنگار آرژانتین که لواندوفسکی را بین پنج انتخابش قرار نداد گرفته تا خبرنگاران کشورهای عربی که اکثرا به محمد صلاح رای دادند و علاقه ای به انتخاب لواندوفسکی نداشتند. رای برخی از خبرنگاران هم در نوع خود جالب و عجیب به نظر می رسید؛ مثلا انتخاب اول خبرنگار برزیل، کوین دی بروین بود و خبرنگار سن مارینو هم پنج انتخابش بازیکنان ایتالیایی یا با اصالت ایتالیایی بودند. در این بین، آرای گریگوری آرولادزه خبرنگار نشریه اسپورت فوتبال ژورنال ازبکستان عجیب تر از همه به نظر می رسد؛ آرای گریگوری آرولادزه در رای گیری توپ طلای 2021 به شرح زیر بود:
کیلیان ام باپه (پاری سن ژرمن / فرانسه)
میسون ماونت (چلسی / انگلیس)
لیونل مسی (پاری سن ژرمن-بارسلونا / آرژانتین)
جورجو کیه لینی (یوونتوس / ایتالیا)
کوین دی بروین (منچسترسیتی / بلژیک)
آرای عجیب خبرنگار ازبکستانی، واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت؛ حتی این سوال مطرح شد که آیا اصلا این خبرنگار فوتبال می بیند؟ نکته جالب این جاست او سال های پیش هم آرای جالب توجهی داشت. انتخاب دوم او در سال 2019، ماتیاس دلیخت بود و در سال 2013 که کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و فرانک ریبری نامزدهای اصلی بودند، او آرین روبن و زلاتان ابراهیموویچ را به عنوان انتخاب های اول و دوم خود برگزید!

گریگوری آرولادزه، خبرنگار 45 ساله ازبکستانی
از شب گذشته تاکنون، یک عکس جالب در فضای مجازی دست به دست می شود که منتسب به صفحه اینستاگرام گریگوری آرولادزه است. صحت این عکس هنوز تایید نشده اما این عکس کاملا قابل تامل به نظر می رسد. یک کاربر از آرولادزه پرسیده چطور لواندوفسکی در پنج انتخابت جای نداشت که او پاسخ داده لواندوفسکی به اندازه کافی سریع نیست و در فوتبال واقعی از تکنیک ها و مهارت های خاصی استفاده نمی کند؛ او برای اثبات حرفش، کارت لواندوفسکی مربوط به بازی فیفا 22 را برای شخص پرسشگر فرستاده که سرعت لواندوفسکی در آن 78 است! آرولادزه در ادامه حرفش گفته علاوه بر کند بودن، لواندوفسکی با تیم ملی آلمان!!! هیچ جامی نبرده است. پس از منتشر شدن این عکس، هواداران روبرت لواندوفسکی به صفحه گریگوری آرولادزه در اینستاگرام هجوم برده اند. 

این حساب اینستاگرام متعلق به شخص گریگوری آرولادزه است اما صحت این عکس هنوز تایید شده نیست
با جستجوی نام گریگوری آرولادزه به الفبای سیرلیک (Григорий Ртвеладзе) می توانید متوجه شوید شخص مذکور، همین خبرنگار ازبک است 
اگر عکس فوق صحت داشته باشد، یک بار دیگر میزان اعتبار آرای خبرنگاران فرانس فوتبال برای تعیین برنده توپ طلا زیر سوال می رود. در سال 2019 حفیظ ماریکار، خبرنگار دیلی نیوز سریلانکا به ترتیب به ترنت الکساندر آرنولد، پیر امریک اوبامیانگ، آنتوان گریزمان، روبرت لواندوفسکی و مارک آندره تراشتگن رای داده بود. دلیل انتخاب اول او، کرنر هوشمندانه ترنت الکساندر آرنولد در پیروزی 4-0 مقابل بارسلونا بود! نکته عجیب تر این جاست که او مارک آندره تراشتگن را در بین پنج بازیکن برتر جهان قرار داد اما برای جایزه یاشین، بهترین دروازه بان دنیا به ترتیب به کپا آریزابالاگا، هوگو لوریس و وویچک شزنی رای داده بود!

 آرای خبرنگار سریلانکا در رای گیری توپ طلای 2019
 

حفیظ ماریکار، خبرنگار سریلانکایی
آرای برخی از خبرنگاران سراسر جهان نشان می دهد شاید نحوه انتخاب برنده توپ طلا از سوی فرانس فوتبال به بازنگری نیاز دارد و باید از خبرنگاران با دانش بیشتر و به روزتری در فرایند رای گیری استفاده کرد که علاوه بر دانستن اطلاعات سطحی مثل ملیت بازیکن، از تعصب دوری کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید