ورزش 3/ بارسلونا در حال سپری کردن یکی از بدترین فصول دو دهه اخیر خود است.
اگرچه عملکرد و سبک بازی بارسلونا با ورود ژاوی به رختکن این تیم بهتر شده، اما این تیم دیشب اولین شکست خود از زمان استخدام سرمربی جدید را پذیرفته و مقابل بتیس در استادیوم نوکمپ با یک گل مغلوب شد. بارسا در فصل جاری و بعد از انجام 15 بازی بازی تنها 23 امتیاز کسب کرده و این بدترین شروع این باشگاه از سال های 2002-03 و 2003-04 در واقع 18 سال پیش در لالیگا محسوب می شود.
 البته بارسلونا یک بازی معوقه هم در مقابل سویا دارد که البته بسیار دشوار است و کار شاگردان ژاوی برای کسب سه امتیاز در آن مسابقه سخت خواهد بود. بارسلونا در ژانویه 2003 و پس از شکست مقابل تیم ریکراتیوو هوئلوا و با تنها کسب با 22 امتیاز تا آن مقطع، با لوئیس فان خال قطع همکاری کرد. اما در ادامه رادومیر آنتیچ هدایت بارسلونا را به عهده گرفته و در نهایت در انتهای فصل موفق به کسب به مقام ششم و صعود به جام یوفا شد.
البته فصل بعد  نیز شرایط حداقل تا کریسمس خیلی بهتر نبود. شاگردان فرانک رایکارد پس از 16 هفته در آن مقطع تنها 23 امتیاز کسب کرده بودند، اما بازگشت رونالدینیوی مصدوم به ترکیب شرایط را به کلی تغییر داد و آنها در نهایت بالاتر از رئال مادرید و بعد از والنسیا به مقام دوم جدول رضایت دادند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید