خبر ورزشی/ کارشناس فوتبال ایران گفت: شخصا دوست داشتم داور اقتدار بیشتری داشت و با خواهش و تمنا کارش را پیش نمی‌برد.

امیر حاج‌رضایی انتظارات بسیار بیشتری از دربی تهران داشت. او در مصاحبه ای انتقادآمیز درباره عملکرد استقلال و پرسپولیس در این بازی سخن گفت. گزیده ای از مصاحبه این کارشناس فوتبال را بخوانید:
واقعا انتظار بازی به این شکل را نداشتم و همه چیز آن بد بود. بازی روز شنبه و در یک ساعت نامناسب برگزار شد و تماشاگر هم که در ورزشگاه نداشتیم. اینها از تمام جاذبه‌های فوتبالی دربی که درست یا غلط برای هواداران اهمیت زیادی برخوردار است، کاسته بود.
*درون زمین هم چیزی نمی‌دیدیم و تقارن دربی تهران و دربی لندن (دیدار چلسی و وستهام) به نوعی آدم را به فکر فرو می‌برد. هرچند این قیاس درستی نمی‌تواند باشد اما اگر اسم آن مسابقه دربی بود، باید اسم دیگری برای این دربی انتخاب می‌کردیم. در مورد مسائل فنی و نوع تاکتیک تیم‌ها نمی‌توانیم هیچ صحبتی داشته باشیم و جای هیچ حرفی باقی نماند.
*در مورد داوری مسابقه، مظفری‌زاده که از داوران برجسته کشور است، نظر کارشناسی‌اش را گفت و در مورد هر دو صحنه حساس بازی صحبت کرد. من داور نیستم؛ با این حال شخصا دوست داشتم داور اقتدار بیشتری داشت و با خواهش و تمنا کارش را پیش نمی‌برد. من این اقتدار را در فغانی دیدم که خیلی محکم و قرص کارتش را درمی‌آورد.
*موضوع دیگر هم بیانیه‌هایی است که آنها دائما صادر می‌کنند. درست یا به غلط، این دو تیم نورچشم فوتبال مملکت ایران هستند؛ تنها تیم‌هایی که ۳۰ مسابقه‌شان پخش زنده دارد، در حالی که مسابقات سایر تیم‌ها نهایتا از شبکه استانی پخش می‌شود. بارها و بارها پای صفحه تلویزیون می‌آیند و همواره هم در زمینه‌های مختلف شاکی هستند.
*چیزی که از تلویزیون دیدیم اصلا حس خوبی به ما نداد. متاسفم یک مسابقه که برای همه اهمیت دارد و باید درس‌هایی از فوتبال به جامعه فوتبال منتقل کند، هیچ چیزی ندارد. برنده واقعی این بازی کسانی بودند که وقتشان را تلف نکرده و بازی را ندیدند. در دوران ما تلویزیون فیلم‌هایی از کمدین‌های صامت نشان می‌داد. یکی از آن شخصیت‌ها در سینمای صامت با زیرنویس می‌گفت خیلی تلویزیون را دوست دارم و برایم آموزنده است، چرا که وقتی تلویزیون روشن می‌شود، فورا می‌روم، کتاب می‌خوانم و چیزی یاد می‌گیرم. به عقیده من گروهی که بازی را ندیدند برنده این بازی بودند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید