آخرین خبر/ استقلال و پرسپولیس در یک دربی کسل کننده به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند؛ تساوی بدون گلی که به جرئت می توان گفت یکی از زشت ترین تساوی های تاریخ دربی بود. فقط یک ضربه درچارچوب و ثبت متوسط 350 پاس برای دو تیم نشان می دهد که می توان دربی 97 را در کنار بی کیفیت ترین دربی های تاریخ فوتبال ایران قرار داد اما نکته جالب توجه در پایان این دیدار صحبت‌های مربیان دو تیم بود به نوعی که نه تنها حرفی از بُعد فنی برای گفتن نداشتند بلکه با ریختن بار تمام مشکلات و ضعف‌های فنی خود روی داوری از زیر بار مسئولیت تیم‌هایشان شانه خالی کردند. دست بر قضا همین هفته در فوتبال اروپا نیز شاهد توقف و شکست تیم های بزرگ لیگ های مختلف هم بودیم. همین بهانه خوبی است تا نگاهی داشته باشیم به اظهارنظر مربیان مطرح اروپایی بعد از ناکامی و مقایسه آن ها با صحبت هایی که فرهاد و یحیی بعد از دربی داشته اند؛ مقایسه ای که نشان می دهد مربیان استقلال و پرسپولیس بدون هیچ منطقی به فکر پنهان کردن نقاط ضعف تیمشان هستند!

فرهاد مجیدی بعد از دربی: غیر از صحنه دقیقه ۸۷ بازی صحبت دیگری ندارم. بازی قبل دو پنالتی ما را نگرفتند، این بازی هم یک پنالتی را نگرفتند. اگر با من مشکل دارند بگویند. نمی‌دانم داور در دو قدمی چگونه این صحنه را پنالتی نگرفت؟ ۶ امتیاز را داوران از استقلال گرفته‌اند. الان ما باید با ۲۰ امتیاز در صدر جدول باشیم.
یحیی گل محمدی بعد از دربی: در چند صحنه اتفاقاتی افتاد که داور جریان بازی را به سمت حریف عوض کرد. او در یک صحنه باید به چشمی کارت نشان می‌داد اما برعکس به من و عالیشاه کارت زرد نشان داد که همان صحنه جریان بازی را تغییر داد. داوران خوبی انتخاب شده بودند اما این چند صحنه فشار روی حریف را از بین برد.
توماس توخل بعد از باخت چلسی: بازی کردن در این جا سخت است.  اشتباهات فردی زیادی داشتیم، مقابل منچستریونایتد و واتفورد هم همین طور بود. تیمی که نتیجه می‌خواهد باید اشتباهاتش را به حداقل برساند. باید بازی را چند بار ببینیم و با بازیکنان جلسه برگزار کنیم تا نقاط ضعف را پوشش دهیم. شاید هنوز به اندازه کافی رشد نکرده‌ایم.
مورینیو بعد از باخت رم: من از هواداران عذرخواهی می‌کنم، نتیجه بدی در  خانه داشتیم. اینتر در شرایط عادی از ما قوی‌تر است. پتانسیل حمله ما عملاً صفر بود. خیلی مهم بود که گل بزنیم، چون فقط دو یا سه موقعیت داشتیم. سه تا داشتیم و گل نزدیم. فقط می توانم به اینتر تبریک بگویم.
پوچتینو بعد از توقف پاری سن ژرمن: بازی سختی بود. لانس از نظر بدنی تیم قوی بود و به همین دلیل اذیت شدیم. عملکرد لانس به شدت من را تحت تاثیر قرار داد. آن ها تیم جنگنده ای نشان دادند این در حالی بود که ما اشتباهاتی داشتیم. ما با یک بازی معمولی توانستیم یک امتیاز بگیریم و این خیلی هم بد نیست.
ژاوی بعد از شکست بارسلونا: زمانی که بهتر از حریف بودیم، گل خوردیم. باید با تمرکز بیشتری بازی می کردیم. حریف در نبردهای تن به تن بهتر از ما بود. در بعضی از دقایق خوب بازی کردیم. ما با این شکست مجازات شدیم. باید از نظر تاکتیکی بهتر شویم و با هوش بالایی بازی کنیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید