فارس/ مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: با توجه به حواشی روزهای اخیر نگران داوری با استقلال هستیم.

سعید دقیقی درباره دیدار صنعت‌نفت و پیکان که با تساوی بدون گل به اتمام رسید، اظهار داشت: واقعا مقابل صنعت‌نفت بدشانس بودیم. با تماشا کردن فیلم این بازی مشاهده می‌کنید که موقعیت های زیادی را از دست دادیم و باید با اختلاف پیروز می‌شدیم. امیدوارم هرچه سریع‌تر بدشانسی دست از سر تیم ما بردارد و در مسابقات آینده به آنچه استحقاقش را داریم برسیم.
وی درخصوص دیدار بعدی پیکان مقابل استقلال گفت: وضعیت تیم ما از نظر فنی بسیار خوب است و هیچ نگرانی‌ای بابت عملکرد بازیکنان و کادرفنی در دیدارهای آینده نداریم. تنها موضوعی که نگران‌مان می‌کند فشارهایی است که طی روزهای گذشته از سوی باشگاه استقلال به کمیته داوران و قاضی های فوتبال ایران وارد شده است. 
مدیر تیم فوتبال پیکان ادامه داد: کاری به اینکه استقلال از داوری ضرر کرده یا نه، نداریم اما اگر این اتفاق هم افتاده باشد، نباید روی دیدار آینده پیکان و استقلال تاثیری بگذارد. اگر بخواهم صریح تر صحبت کنم باید بگویم به طور جدی نگران داوری دیدار آینده مان با استقلال هستیم. فشارهایی که از سوی مسئولان استقلال به داوران وارد شده، شاید روی ذهنیت داور مسابقه در روز پنجشنبه تاثیر بگذارد و سهوا اشتباهی انجام بشود که ما به عنوان میزبان بازی ضرر کنیم. 
دقیقی با اشاره به اعتراض های شدیدی که به داوری می‌شود، گفت: همه باهم باید به داوری کشور کمک کنیم و فشار را از روی داوران برداریم. قطعا ضعف هایی در بحث قضاوت‌ها وجود دارد اما با اعتراض مداوم به عملکرد داوران، دردی دوا نمی‌شود. از طرفی این اعتراض ها و فشارها باعث می‌شود داوران تمرکز خود را از دست بدهند و ما نیز به همین خاطر نگران قضاوت بازی با استقلال هستیم.
وی افزود: از کمیته داوران عاجزانه تقاضا دارم از داوران باتجربه برای مسابقات لیگ برتر استفاده کند. بازی گذشته ما با نفت آبادان را یک داور بین‌المللی و باشخصیت قضاوت کرد. بیژن حیدری عملکرد کم نقصی داشت و با آمادگی جسمانی بالا قضاوت خوبی انجام داد. حال فرض کنید تمام مسابقات لیگ برتر توسط داورانی در سطح بیژن حیدری که باتجربه هستند برگزار شود. آنوقت ضریب اشتباهات کم شده و شاهد قضاوت های بهتری خواهیم بود. امیدوارم کمیته داوران در این زمینه گام بردارد.
دقیقی عنوان کرد: اکنون چیدمان داوری های هفته نهم لیگ برتر انجام نشده اما از داوری که برای قضاوت دیدار ما با استقلال انتخاب می‌شود، خواهش می‌کنم ذهنش را از تمام حواشی ایجاد شده طی یکی دو روز گذشته خالی کند و قضاوتی در خور شان فوتبال ایران داشته باشد. در باشگاه پیکان همچون همه تیم های لیگ برتر زحمت کشیدیم و انتظار داریم عدالت اجرا شود تا اتفاقی نیفتد که بعد از بازی تصور کنیم اعتراض های مسئولان استقلال روی ذهنیت داور تاثیر گذاشته است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید