خبر ورزشی/ اظهارات تند علیه داور مسابقه بایرن - دورتموند ممکن است تبعات سنگینی را برای بازیکن جوان دورتموند داشته باشد
جود بلینگام، هافبک جوان تیم دورتموند ممکن است با خطر محرومیت ۶ ماهه از فوتبال رو به رو شود. این محرومیت بابت حرفهایی است که او بعد از شکست ۳-۲ تیمش مقابل بایرن مونیخ در روز شنبه بیان کرد.
دورتموند در یک بازی نزدیک در اولین «دِر کلاسیکر» فصل فوتبال آۀمان به دلیل پنالتی‌ای داور در اواخر بازی از طریق VAR برای بایرن مونیخ اعلام کرد و لواندوفسکی آن را تبدیل به گل کرد، مغلوب مدافع قهرمانی فوتبال آلمان یعنی بایرن مونیخ شد.
این تصمیم که در ۱۰ دقیقه پایانی بازی رخ داد کاملا بر خلاف تصمیمی بود که داور در اوایل بازی در مورد پنالتی نادیده گرفته شده دورتموند اتخاذ کرد. زمانی که مارکو رویس ستاره دورتموند با خطای لوکاس هرناندز در محوطه جریمه بایرن سرنگون شد، داور بازی، فلیکس زوایر، بدون اینکه صحنه را از طریق وی.ای.آر چک کند صحنه را خطا تشخیص نداد و دستور به ادامه بازی داد.
بعد از مسابقه، بلینگام که به شدت عصبانی بود نتوانست خشم خود را از تصمیمات داور پنهان کند و اظهارات تندی را علیه او مطرح کرد: «وقتی شما قضاوت بزرگتین مسابقه فوتبال آلمان را به داوری می دهید که قبلا سابقه تبانی داشته، چه توقعی دارید؟» او این حرفها را در گفت و گو با شبکه تلویزیونی نروژی ویاپلای مطرح کرد: «از نظر من اصلا پنالتی نبودو. متس هوملس حتی به توپ نگاه هم نمی کند و توپ به او برخورد می کند. می توانید به بسیاری از تصمیمها در این بازی نگاه کنید. »
با توجه به این اظهار نظر، طبق گزارشها در آلمان، شکایتی قضایی توسط مارکو هاسه رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال آلمان علیه هافبک دورتموند به جهت بی اعتبار کردن فدراسیون تنظیم شده است و ممکن است پلیس آلمان هم در این قضیه وارد شده و تحقیقات خود را انجام دهد.
مجله آلمانی کیکر اما در گزارشی مفصل نوشته بلینگام از طریق قوانین انضباطی ورزشی که در فوتبال آلمان وجود دارد مجازات خواهد شد و ممکن است با محرومیتی تا حدود ۶ ماه به دلیل رفتار غیرورزشی مواجه شود.
هرچند که این مجازات هم به نوشته کیکر، قطعی نیست و باید تصیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آلمان را در این مورد بررسی کرد. اما مجازات مالی بیش از ۲۰ هزار یورویی برای این بازیکن قطعی است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید