آخرین خبر/ علی نعمتی در همین چند هفته نشان داده از توانایی های زیادی در خط دفاعی برخوردار است.
علی نعمتی یکی از موثرترین بازیکنان پرسپولیس در چند هفته اخیر بوده است.
علی نعمتی، بازیکنی که پیش تر نیز مد نظر برانکو قرار گرفته بود و برانکو تلاش زیادی برای او جذب او کرد اما علی نعمتی نتوانست پرسپولیسی شود. پس از چند فصل تاخیر، در زمان سرمربیگری یحیی گل محمدی و در ابتدای این فصل بالاخره علی نعمتی پرسپولیسی شد.
نعمتی که این بار برای سرخپوش شدن عزم خود را جزم کرده و پیش از آغاز لیگ بیست و یکم، شخصا مبلغ رضایتنامه اش را به باشگاه پدیده پرداخت کرده بود تا پرسپولیسی شود، درنهایت یک بار دیگر شاگرد یحیی شد و پس از غیبت در چند هفته ابتدایی راه به ترکیب اصلی را پیدا کرد و خوش درخشید.
نعمتی از هفته چهارم و دیدار مقابل گل گهر در ورزشگاه آزادی فیکس شد و در این دیدار به عنوان یکی از سه مدافع پرسپولیس در سیستم جدید به میدان رفت. عملکرد شماره ۶ سرخ ها به اندازه ای قابل قبول بود که در ترکیب اصلی ماند و جانشین سیدجلال حسینی شد.
حالا طی چند هفته اخیر او همراه فرشاد فرجی زوج میانی خط دفاعی پرسپولیس در آرایش۲-۲-۴ را تشکیل داده و موفق عمل کرده اند.
به هرحال پس از جدایی کنعانی زادگان، غیبت او در خط دفاعی کاملا به چشم می آمد و به نظر می رسد نعمتی به خوبی جای او را پر کرده و به قول معروف حلقه گمشده سرخ ها در فاز دفاعی بوده است. هرچند نعمتی هنوز تا رسیدن به کیفیت بازیسازی کنعانی زادگان در خط دفاعی فاصله دارد.
به تمام این ها نباید نقش تاثیر گذار و غیر قابل انکار کامیابی نیا را نیز اضافه کرد که با اضافه شدن به ترکیب پرسپولیس، حمایت خوبی از خط دفاعی داشته و باعث شده پرسپولیس موفق شود در بازی های اخیر کلین شیت کند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید