طرفداری/ لیونل مسی می گوید که همیشه به دنبال کسب پیروزی در همه چیز و در تمام بازی ها است.
لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن در مصاحبه با فرانس فوتبال در مورد بازی مقابل آرسنال در سال 2011 و زیبایی گل های خود صحبت کرد.

سوال اول در مورد گل زیبای خود مقابل آرسنال در جریان پیروزی 1-3 بارسلونا در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی و این که آیا این نوع گل ها بر اثر تمرین یا غریزی هستند؟
نه، فقط پیش آمد. آماده شدن یا تصور چنین گل هایی به صورت روزانه، دشوار است. این گل چیزی است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست و زیاد اتفاق نمی افتد. من تمرین می کنم و سعی می کنم هر روز خودم را بهبود بدهم اما این نوع گل ها، به صورت طبیعی اتفاق می افتند. من از بچگی هرگز شیوه بازی ام را تغییر نداده ام. بسته به شرایط و موقعیت بازی، همه چیز به صورت خودجوش برای من اتفاق می افتد. آن شب، احساس کردم که بهترین راه برای گلزنی همین است و در نتیجه انجامش دادم.
بسیاری از گل های تو به دلیل زیبایی آن ها به یاد آورده می شوند. آیا زیبایی گل ها به اندازه نتیجه بازی برای تو اهمیت دارد؟
نه و من مشکلی با زدن گل های زشت ندارم. سبک های هجومی مختلفی وجود دارند. من عادت دارم کارم را از فاصله دورتری از دروازه آغاز کنم و به همین دلیل است که گل های متفاوتی به ثمر می رسانم.
آزادی مطلق برای تو به چیست؟
در زمین بازی من همیشه آزادی این را داشته ام که هر جا می خواهم بروم و نیازی نباشد که به یک پست و جایگاه بچسبم. هر سرمربی ای که داشته ام، این آزادی را به من داده تا به هر جایی که حس می کنم از آن جا می شود به حریف حمله کرد، حرکت کنم. سپس در خارج از زمین، آزادی مطلق برای من وقت گذراندن با خانواده ام، همسر و فرزندانم است.
پس از شکست تا چند وقت با کسی صحبت نمی کنی؟
الان همه چیز متفاوت است. از آن جایی که بچه دارم، وقتی به خانه می رسم وجود آن ها به من کمک می کند که همه چیز را کنار بگذارم و فراموش کنم در زمین بازی چه اتفاقی افتاده است اما این حقیقت دارد که قبل از به دنیا آمدن آن ها، وقتی با همسرم تنها بودم، گاهی پس از شکست زمانی را با خودم تنها در یک اتاق سپری می کردم و تمایلی به صحبت با کسی یا بیرون رفتن نداشتم. از بچگی از شکست خوردن متنفر بودم و با همین ذهنیت بزرگ شدم. همیشه می خواهم در همه چیز پیروز شوم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید