ورزش 3/ گلادباخ که با پیروزی 5 بر صفر مقابل بایرن همه علاقه‌مندان به فوتبال را شگفت‌زده کرده بود، در دو هفته اخیر بوندس‌لیگا 10 گل دریافت کرده است.
پس از اینکه بروسیا مونشن گلادباخ توانست در دور دوم از رقابت های جام حذفی آلمان بایرن مونیخ را با تمام ستاره هایش با 5 گل در هم بکوبد، کمتر کسی فکرش را می کرد که تیم ادی هوتر 40 روز بعد با نتیجه ای عجیب در همان استادیوم بورسیا پارک مغلوب فرایبورگ شود.
دو روز پیش و در دیداری از هفته چهاردهم بوندس لیگا، گلادباخ در ورزشگاه خانگی خود و ظرف 37 دقیقه ابتدایی بازی 6 بار دروازه اش توسط بازیکنان فرایبورگ باز شد. اتفاقی عجیب و بی سابقه که برای اولین بار در تاریخ بوندس لیگا رخ داد که یک تیم میزبان در 25 دقیقه ابتدایی بازی 5 بر صفر از میهمانش عقب بیفتد. فرایبورگ نیز هرگز در نیمه نخست یک دیدار بوندس لیگا 6 گل به ثمر نرسانده بود.
زمانی که از مکس ایبرل مدیرورزشی گلادباخ پرسیده شد که آیا می توان در انتظار عواقب این شکست بود یا خیر، و او همانطور که انتظار می رفت پاسخ داد: «اگر در فوتبال به این نقطه برسیم که دو بازی را ببازید و سپس سؤالات کلی پرسیده شود یا پیشنهاداتی ارائه شود، من نمی توانم آن را بپذیرم. ابتدا باید آن را شناسایی کنید زیرا شما برای چیزی تصمیم می گیرید، و سپس باید آن را سبک سنگین کنید و بلافاصله تصمیم نگیرید که چیزی باید تغییر کند.» بنابراین مربی ادی هوتر فعلاً نباید بابت از دست دادن شغل خود بترسد. چرا که بروسیا باشگاهی است که مربیان همیشه در آن جایگاه ویژه ای دارند و قطعاً مشکلات این تیم قبل از اولین روز کار هوتر شناخته شده بود.
در حالیکه پس از پیروزی بزرگ برابر بایرن همه در انتظار ادامه روند خوب گلادباخ بودند، این تیم پس از شکست ناامید کننده هفته قبل برابر کلن با نتیجه 4 بر یک، حالا با 6 گل به فرایبورگ باخت. خوردن 10 گل در دو دیدار نمی تواند برای مدیران این تیم خوشایند باشد. حتی ادی هوتر سرمربی این تیم واکنش جالبی به این شکست سنگین داشت و گفت: برابر بایرن مونیخ همه را شگفت‌زده کردیم و امروز هم همان کار را تکرار می‌کنیم!
گلادباخ اکنون در رده سیزدهم جدول 18 تیمی آلمان قرار دارد. فاصله آنها با منطقه خطر تنها 5 امتیاز است و آنها در آخرین دیدار خود قبل از سال نوی میلاد در تاریخ 17 دی ماه باید به مصاف بایرن مونیخ بروند. پیش از آن نیز لایپزیش، فرانکفورت و هوفنهایم رقبای آنها خواهند بود. شاید بایرنی ها با انتقامی سخت از گلادباخ، آنها را راهی تعطیلات کنند ولی کسب نتیجه مطلوب در این بازی می تواند ورق را برای ادی هوتر و شاگردانش برگرداند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید