ایسنا/ رییس کمیته ملی المپیک از عملکرد فدراسیون تکواندو با وجود کسب نتایج بسیار ضعیف طی سال‌های اخیر و مخصوصا در المپیک توکیو تمجید کرده است.

سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک یک‌شنبه شب گذشته در مراسم اختتامیه دوره بین‌المللی مربیگری تکواندو در ایران، در صحبت‌های خود از عملکرد فدراسیون تکواندو تمجید کرده است، تمجیدی که به نظر می‌رسد با نتایج تکواندوی ایران در سال‌های اخیر و مخصوصا در المپیک تناسبی ندارد. آن هم در شرایطی که پس از ناکامی محض تکواندوی ایران در رقابت‌های المپیک توکیو، مسوولان فدراسیون تکواندو رسما از مردم بابت نتایج به‌دست آمده عذرخواهی کردند.
مهم‌ترین عامل در ارزیابی عملکرد یک رشته المپیکی پرافتخار مثل تکواندو، بررسی نتایج آن در مسابقات جهانی و مهم‌تر از آن المپیک است، اما به نظر می رسد تمجید کمیته ملی المپیک بدون توجه به شرایط سال‌های اخیر و حال حاضر تکواندو که حتی توان یک اعزام تیم کامل به مسابقات قهرمانی جهان را ندارد، صورت گرفته است. موضوعی که با بیان " ناکامی در المپیک نمی‌تواند ملاک ارزیابی عملکرد فدراسیون تکواندو باشد" همراه شده است.
همواره یکی از مهم‌ترین معضلات کشور در تمامی بخش‌ها از جمله سیاست، اقتصاد و فرهنگ، تعریف دور از واقعیت شرایط موجود و امیدواری به آینده بدون راهکار مشخص و توجه به واقعیت‌های موجود بوده است، این که این رویکرد در ورزش ایران و در قبال یک رشته پرافتخار هم‌چون تکواندو که فاصله بسیار زیادی با دوران اوج خود دارد نیز نهادینه شود، نه تنها کمکی به بهبود اوضاع نمی‌کند، بلکه اوضاع تکواندو یا دیگر رشته‌های پرافتخار را وخیم‌تر از گذشته نیز خواهد کرد.
صالحی امیری در بخش‌هایی از صحبت‌های اخیر خود بر اساس آن چه سایت رسمی فدراسیون تکواندو منعکس کرده است، گفته است: "این رشته مقتدر و سربلند به سمت قله‌های افتخار در حال حرکت است. در سفری که برای مجمع انتخاباتی کمیته بین‌المللی المپیک به یونان داشتم با رییس فدراسیون جهانی تکواندو دیدار کردم و خدا را شکر هم اکنون فرصتی دست داد تا خبرهای خوبی که شنیدم را در به شما منتقل کنم. در این دیدار از دکتر "چو" در خصوص تکواندو ایران سوال کردم که ایشان اعلام کرد، تکواندوی ایران در دنیا سرآمد است و پولادگر مدیریتی بسیار موفق دارد. ایشان با اشاره به نتیجه نگرفتن ایران در المپیک توکیو گفت، کره‌جنوبی هم در این رویداد شرایط مشابهی را داشت و با یک رویداد نمی‌توان عملکرد یک فدراسیون را ارزیابی کرد و تکواندوی ایران در مسیر جهش قرار گرفته است."
در شرایطی که رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو با شکست تمامی چهره های شاخص تکواندوی ایران همراه بود، و تکواندوی ایران هیچ افتخار بزرگی در سال‌های اخیر نداشته است، رییس کمیته ملی المپیک می‌گوید: "پولادگر، همکارانش و تیم‌های ملی تکواندو مردان و زنان در میان رشته‌ها سرآمد هستند و در ایران، آسیا و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در رویدادهای پیش‌رو جهش ویژه‌ای خواهد داشت و چراغ تکواندوی ایران زمین را روشن می‌کند. تکواندو مسیر درخشش دوباره خود را پیدا کرده و قدم به قدم جلو می‌رود و تا فتح قله‌های المپیک ۲۰۲۴ که همگی شاهد هستند بر سکو می‌ایستد و پرچم ایران توسط تکواندو به اهتزاز در می‌آید."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید