ایسنا/ فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد که این رشته، چهارمین ورزش محبوب جهان است.
فدراسیون جهانی والیبال وعده داد که رقابت های لیگ ملت های ۲۰۲۲ والیبال، طرفداران این رشته را به هم نزدیک تر می کند.
فدراسیون جهانی نوشت: در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ شاهد مبارزه ۱۶ تیم در مردان و ۱۶ تیم در زنان خواهیم بود. این رقابت ها با فرمت جدیدی برگزار خواهد شد که این فرمت به طرفداران و تماشاگران فرصتی می دهد تا از  والیبال لذت ببرند و همه فوق ستاره‌های مورد علاقه خود را از نزدیک ببینند. رقابت های لیگ ملت های ۲۰۲۲ اولین رویداد مهم برای تیم ها خواهد بود. همچنین فرصتی برای طرفداران وجود خواهد داشت تا بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین ستاره‌های جهان مانند بازیکنان قدرتمند ژاپنی و بازیکنان جوان روسیه و ایتالیا را از نزدیک دیده و آنها را تشویق کنند. والیبال با بیش از ۸۰۰ میلیون طرفدار و مشارکت بالا در سراسر جهان، چهارمین ورزش محبوب جهان است.
در قالب جدید لیگ ملت‌های والیبال، ۱۶ تیم مردان و ۱۶ تیم زنان در قالب دو گروه ۸ تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند و سپس هشت تیم برتر از دو گروه وارد مرحله حذفی این رقابت ها می‌شوند.
با ایجاد تغییرات جدید، هر تیم ۱۲ بازی در مرحله گروهی طی مدت سه هفته انجام می‌دهد. هر کدام از تیم‌ها در مدت زمان یک هفته (سه‌شنبه تا یک‌شنبه)، چهار بازی انجام خواهند داد.
تیم ملی والیبال ایران در هفته اول این رقابت ها در برزیل، در هفته دوم این مسابقات در بلغارستان و در هفته سوم لیگ ۲۰۲۲ ملتها در روسیه به مصاف حریفان خود خواهد رفت. این مسابقات از ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ کار خود را آغاز خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید