فارس/ تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها 2022 در سه کشور برزیل، بلغارستان و روسیه به مصاف حریفان خود می‌رود.

لیگ ملت‌های والیبال سال 2022 در گروه مردان از 17 خردادماه سال آینده آغاز می‌شود و در دوم مردادماه با معرفی تیم‌های برتر به پایان می‌رسد.
فدراسیون جهانی والیبال (FIVB)، کشورهای میزبان مرحله مقدماتی این رقابت‌ها را اعلام کرد که برزیل، کانادا، فیلیپین، بلغارستان، روسیه و ژاپن، میزبانان این مسابقات در بخش مردان هستند.
مسابقات هفته نخست از 17 تا 22 خردادماه در دو کشور برزیل و کانادا برگزار خواهد شد که تیم ملی والیبال ایران در برزیل با تیم‌های ژاپن، هلند و استرالیا،برزیل، روسیه، آمریکا و اسلونی همگروه است.
فیلیپین و بلغارستان میزبانان هفته دوم این رقابت‌ها هستند که مسابقات از 31 خرداد تا پنجم تیرماه برگزار می‌شود و شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم ایران این هفته در بلغارستان با تیم های صربستان، کانادا، استرالیا، بلغارستان، برزیل، لهستان و آمریکا همگروه است.
هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها سال 2022 در دو کشور ژاپن و روسیه برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران در کشور روسیه با تیم‌های ایتالیا، هلند، بلغارستان، روسیه، لهستان، اسلوونی و صربستان همگروه است.
دیدارهای مرحله نهایی لیگ ملت‌ها سال آینده نیز از 29 تیرماه تا دوم مردادماه پیگیری خواهد شد که هنوز میزبان مرحله نهایی از سوی فدراسیون جهانی والیبال معرفی نشده است.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید