ورزش 3/ رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می گوید که هنوز مشخص نیست رسیدگی به پرونده بازیکن گابنی گل گهر چقدر طول بکشد.
ابوالفضل حسن زاده محمدی رئیس کمیته انضباطی در مورد آخرین وضعیت پرونده اریک بایناما بازیکن گابنی تیم گل گهر سیرجان در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این پرونده محرمانه است و پس از صدور رأی له یا علیه هر تیمی شفا‌ف‌سازی کامل را انجام خواهیم داد. اکنون هم در مرحله اخذ استعلام هستیم و کار دیگری انجام نشده است. در حال حاضر طبق قانون به دلیل مفتوح بودن پرونده نمی‌توانیم اطلاعاتی به رسانه‌ها ارائه بدهیم.
وی در مورد دلیل صادر نشدن دستور موقت برای جلوگیری از بازی کردن این بازیکن توضیح داد: طبق ماده 100 آیین نامه انضباطی صدور دستور موقت شرایطی دارد. اگر این شرایط محرز شود نه تنها برای این بازیکن بلکه برای هر بازیکن و مربی دیگری این کار را انجام خواهیم داد، در غیر این صورت به چه دلیل باید دستور موقت صادر کنیم؟
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص شائبه مطرح شده مبنی بر اینکه تیم گل گهر با وجود اعتراضات مطرح شده نسبت به بازی کردن بایناما از این بازیکن در  دیدارهایش استفاده می‌کند تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نتواند نتیجه تعداد زیادی از بازی‌های تیم سیرجانی را 3 بر صفر اعلام کند، پاسخ داد: در جریان این شائبه نیستم، اما باز هم تاکید می‌کنم صدور دستور موقت شرایطی دارد که اگر احراز شود این کار را انجام خواهیم داد.
حسن‌زاده در مورد زمان صدور رأی پرونده اریک بایناما توضیح داد: هر زمان تحقیقات ما تکمیل شود، رأی را صادر خواهیم کرد. خودمان هم نمی‌دانیم این تحقیقات چه زمانی به اتمام می‌رسد و به همین دلیل نمی توانیم بگوییم مثلا یک هفته یا 10 روز دیگر رأی صادر می‌کنیم. اکنون در مرحله تحقیقات هستیم و هیچ چیزی برای ما اثبات نشده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید