خبر ورزشی/ کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است نمایش محتاط پرسپولیس و استقلال در دربی طبیعی بود.
با شیث رضایی کاپیتان سابق پرسپولیس در مورد شرایط پرسپولیس، دربی و اتفاقات حاشیه ای آن گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.
به نظرت چرا دربی بازی جذابی از آب در نیامد؟
من فکر می‌کنم عدم حضور تماشاگران هیجان بازی را کم کرد. ضمن اینکه باخت در دربی هر تیمی‌را وارد حاشیه می‌کند و به همین دلیل تیم‌ها محتاط بازی می‌کنند. اینکه می‌گویند دو تیم برای مساوی بازی می‌کنند، درست نیست ولی شرایط و استرس بالای بازی باعث می‌شود تا بازیکنان و مربیان کمتر ریسک کنند.
یعنی قبول نداری دو مربی ترسو بودند؟
ببینید بحث ترس نیست. شرایط بازی طوری پیش می‌رود که تیم‌ها ریسک کمتری انجام دهند. زمانی که خودم هم بازی می‌کردم، این مسائل وجود داشت.
استقلالی‌ها به شدت نسبت به داوری معترض بودند. در این خصوص چه صحبتی داری؟
خب اشتباه داوری طبیعی است. تا وقتی وی ای آر نباشد اوضاع همین است. مگر اولین بار است که داور در دربی اشتباه می‌کند. استقلالی‌ها که در زمینه اعتراض استاد هستند و باید به آنها مدرک دکتری غر زدن بدهند. فقط نمی‌دانم این عده که نگران داوری مملکت هستند، در بازی‌هایی که اشتباه داوری به نفعشان است، چرا روزه سکوت می‌گیرند و حرفی نمی‌زنند. دیگر این عده برای ما نمی‌توانند ادعا کنند که از داوری سود نبردند. اگر اشتباهات داوری به نفع استقلال را بخواهم بنویسم، خودش یک کتاب چند جلدی می‌شود. یادتان رفته محسن قهرمانی در یک بازی ۳ پنالتی پرسپولیس را نگرفت. محمد محمدی پای غلامرضا رضایی را خرد کرد ولی داور پنالتی نگرفت. گل سالم محمد نوری را فراموش کردید که خود کمک داور اعلام کرد پرسپولیس به خاطر اشتباه من دربی را باخت. این بساط شلوغ کاری را جمع کنید و به فکر فوتبال بازی کردن باشید.
حالا به دور از تعصب به نظرت برخورد فرجی و ژستد پنالتی بود؟
من بلد نیستم دروغ بگویم. بله به نظرم بی احتیاطی وجود داشت و برخورد انجام شد. ولی نه در آن حدی که مهاجم استقلال خودش را پرت کرد. طوری خودش را انداخت که انگار تیر خورده بود. ولی در مجموع به نظرم پنالتی بود.
مشکلات مدیریتی پرسپولیس همچنان پابرجاست و هنوز مجوز بازی دو بازیکن تاجیکی صادر نشده است. در این خصوص چه صحبتی داری؟
بله متاسفانه این بزرگترین مشکل ما است. تیم ما مظلوم است و معلوم نیست چه زمانی این مشکلات مدیریتی حل خواهد شد. پرسپولیس مثل بعضی از تیم‌ها قدرت فراقانونی ندارد که فوری مشکلاتش حل شود و هوادار بیچاره هرروز باید حرص بخورد.
منظورت استقلال است؟
خب هرکسی که اخبار را دنبال کند می‌داند من چه می‌گویم. کسی متوجه شد چرا بدون مجوز خارجی‌های استقلال بازی کردند؟ فکر می‌کنید شکایت نساجی به نتیجه می‌رسد؟ من به شما می‌گویم خیر. البته اولین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد و قبلا هم برای استقلال از این مسائل پیش آمده است. هر وقت متوجه شدید قرارداد پاتوسی چطور ثبت شد و یا پروپئیچ زمانیکه که داشت برای تیمش بازی می‌کرد چطور قراردادش در تهران ثبت شد، حتما به من هم خبر بدهید که در جریان قرار بگیرم.
مدیرعامل استقلال هم قبل از دربی در یک صحبت جنجالی مدعی شد، مسائل سیاسی و عوامل بیرونی مانع از قهرمانی این تیم در ۵ سال اخیر شد. صحبت‌هایی که به نوعی قهرمانی‌های پرسپولیس را زیر سوال برد. در این خصوص چه صحبتی داری؟
ما در زمین حرف زدیم و با اقتدار و شایستگی قهرمان شدیم. هیچ کسی نمی‌تواند قهرمانی‌های ما را زیر سوال ببرد. احتمالا منظور ایشان از عوامل بیرونی و مسائل سیاسی همان ۲۰،۳۰ بازیکن خارجی بود که با قراردادهای گران به خدمت گرفتند و یا اشتباهات داوری بود که در این سال‌ها به نفعشان رخ داد ولی قهرمان نشدند. هر سال گران ترین تیم لیگ را دارند ولی نمی‌توانند قهرمان شوند. می‌آیند می‌گویند خب چه کاری انجام دهیم تا فشار هواداران کم شود. پس در مورد قهرمانی‌های پرسپولیس حرف بزنیم. نه آقایان استقلالی، فوتبال درون زمین انجام می‌شود و با این کارها نه شما و نه هیچ آدم دیگری نمی‌توانند قهرمانی‌های ما را زیر سوال ببرند. حالا من یک چیزی می‌گویم. امسال که دولت عوض شده و وزیر هم کاملا با استقلال هماهنگ است. پول دارید، مدیرعامل دارید، هیئت مدیره دارید و وزارت هم که هیچ چیزی برایتان کم نگذاشته است. بفرمایید، این گوی و این میدان. اگر می‌توانید قهرمان شوید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید