خبر ورزشی/ زنده‌یاد غلامحسین مظلومی یکی از گلزن‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است که رکورددار گلزنی در تمامی مسابقات لیگ تخت جمشید بود و در سه دوره این عنوان را از آن خودش کرد.
مظلومی در بازی‌های آسیایی تهران نیز عنوان آقای گلی را کسب کرد و ۱۹ گل ملی نیز در کارنامه خود به ثبت رساند و در سال ۱۳۵۲ کفش طلای فوتبال ایران را از آن خودش کرد.
درباره زنده یاد غلامحسین مظلومی روایت است که او در سال ۱۳۵۶ طی یک مدت سه ماهه دوباره پشت سر هم دچار پارگی مینیسک زانویش شد. گلزن پیشین استقلال که در آن سال برای تیم شهباز بازی می کرد و همزمان مدافع عنوان آقای گلی فصل قبل را نیز به یدک می کشید در بازی با سپاهان اصفهان در هفته سوم پس از برخورد با مدافع حریف دچار پارگی مینیسک زانو چپ خود شد و شدت جراحت به شکلی بود که او را از وسط زمین مستقیماً راهی بیمارستان کردند و سریعا مورد عمل جراحی قرار دادند. دو الی سه ماه بعد مظلومی بازگشت زودتر از موعد به فوتبال داشت و در حالی که هنوز از لحاظ فیزیکی شرایط خوبی برای بازی کردن نداشت دوباره به ترکیب شهباز برگشت و نکته عجیب اینجاست که در اولین بازی که پا به میدان گذاشت به شدت از ناحیه مینیسک پای راست دچار پارگی شد و پزشکان مجبور شدند سریعاً دست به کار شده و دوباره این بار پای راست او را مورد عمل جراحی قرار دهند و همین مسئله باعث شد که مظلومی مدتها نتواند بازی کند.
او فصل قبل با ۱۹ گل زده آقای گل لیگ تخت جمشید شده بود اما در لیگ سال ۱۳۵۶ تنها سه گل به ثمر رساند و دو پاس گل داد. همان سال عزیز اسپندار از ملوان حسین فرکی از پاس و محمدرضا عادلخانی از شهباز رتبه های اول تا سوم گلزنان برتر لیگ تخت جمشید را از آن خودشان کردند.
گلزن پیشینه تیم ملی و استقلال در لیگ تخت جمشید سال ۱۳۵۷ نیز موفق نبود و پس از پیروزی انقلاب برای مقطعی راهی لیگ امارات شد و یک سال را در دبی پشت‌سر گذاشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید