تسنیم/ با پایان بازی‌های شب دوم از هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، سیدبندی قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها مشخص شد.
بازی‌های شب دوم از هفته آخر مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته (چهارشنبه) برگزار شد و سه تیم دیگر هم جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را کسب کردند؛ لیل و سالزبورگ از گروه G و بنفیکا از گروه E.
اکنون تنها تکلیف یک سهمیه باقی مانده مشخص نشده است که آنهم به برنده بازی امشب تیم‌‌های آتالانتا و ویارئال اختصاص پیدا خواهد کرد. بازی این دو تیم قرار بود شب گذشته همزمان با بازی‌‌های دیگر برگزار شود، اما بارش شدید برف در شهر برگاموی ایتالیا منجر به لغو بازی شد. برنده این بازی هم اما در هر صورت پس از منچستریونایتد به‌عنوان تیم دوم گروه F‌ صعود خواهد کرد (ویارئال با یک تساوی هم صعود می‌‌کند) و به این ترتیب سیدبندی قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد.
در قرعه‌کشی اولین مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌‌های منچسترسیتی، لیورپول، آژاکس، رئال مادرید، بایرن مونیخ، منچستریونایتد، لیل و یوونتوس که در مرحله گروهی صدرنشین شدند، در سید یک قرار می‌گیرند و تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن، اتلتیکومادرید، اسپورتینگ لیسبون، اینتر، بنفیکا، آتالانتا یا ویارئال، سالزبورگ و چلسی نیز در سید دوم قرار خواهند گرفت.
در مرحله یک هشتم نهایی محدودیت‌هایی برای رویارویی تیم‌ها وجود دارد به این نحو که هیچ دو تیمی از یک کشور و هیچ دو تیمی که در مرحله گروهی با یکدیگر همگروه بوده‌اند مقابل هم قرار نخواهند گرفت.
قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، روز دوشنبه هفته آینده از ساعت 14:30 به وقت تهران در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید