فارس/ به بهانه برگزاری قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، نگاهی به این تقابل‌ها می‌اندازیم.
کریس رونالدو و لیونل مسی باردیگر به مادرید بازخواهند گشت.
قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و 16 تیم حاضر در این مسابقات حریفان خود را شناختند.
در این مرحله مصاف تیم های رئال مادرید و پاریسن ژرمن و منچستریونایتد و اتلتیکومادرید می تواند از دیدارهای مهم این مرحله باشد. البته رویارویی لیورپول و اینترمیلان هم جذابیت های خاص خود را دارد.
* بازگشت راموس به مادرید و تقابل مسی با رئال
در رویارویی تیم های رئال مادرید و پاری سن ژرمن، سرخیو راموس مدافع اسپانیایی که مدت ها کاپیتان رئال بود و در این فصل راهی پاریس شده است مقابل هم تیمی های سابق خود قرار خواهد گرفت. اگر چه راموس با حضور در پاری سن ژرمن از مصدومیت رنج می برد اما این احتمال وجود دارد که بتواند مقابل تیم سابق خود به میدان برود.
از طرفی لیونل مسی فوق ستاره سابق بارسلونا که بارها در قامت این تیم مقابل رئال به میدان رفته و در اغلب بازی های خود درخشان ظاهر شده است، بار دیگر مقابل رئال خواهد ایستاد. بدون شک تقابل مسی با کهکشانی ها و شاگردان آنچلوتی جذاب خواهد بود.

مسی در تقابل با رئالی ها بر روی 40 گل اثرگذار بوده است. وی موفق شده ۲۶ بار گلزنی کند و 14 بار هم پاس گل داده است.
نکته جالب اینکه لیونل مسی و سرخیو راموس هر دو با 45 حضور در الکلاسیکو رکورددار هستند و این بار باید در یک تیم (پاری سن ژرمن) در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به میدان بروند.
در آنسوی میدان هم کیلیان ام باپه ستاره فرانسوی که مدت ها در تیررس جذب باشگاه رئال مادرید قرار داشته است و در آستانه انتقال به این تیم قرار داشت، مقابل رئال قرار خواهد گرفت.
مصاف ام باپه با بازیکنان رئال می تواند جذابیت های زیادی را به همراه داشته باشد.
ستارگانی نظیر کیلور ناواس سنگربان پاریس که زمانی دروازه بان رئال مادرید بود و بازیکنانی نظیر حکیمی و آنخل دی ماریا که زمانی در رئال حضور داشتند جذابیت های این تقابل را دوچندان خواهد کرد.
*بازگشت رونالدو به مادرید و تقابل با تیم مورد علاقه در گلزنی
در دیگر دیداری که در مرحله یک هشتم نهایی برگزار خواهد شد، منچستر یونایتد با اتلتیکو مادرید مصاف می دهد.
بازگشت کریستیانو رونالدو به مادرید بدون شک جذابیت های زیادی را برای او و سایر علاقه مندان به فوتبال به همراه خواهد داشت.
فوق ستاره پرتغالی بارها با پیراهن رئال مادرید مقابل اتلتیکو حضور داشته است و دروازه این تیم را باز کرده است و این بار با پیراهن منچستر یونایتد این تقابل شکل خواهد گرفت. قطعا اتلتیکو مادرید یکی از تیم های مورد علاقه کریس رونالدو برای گلزنی است.
* CR7 بدترین کابوس ال چولو
یاران کریس رونالدو در پنج فصل مختلف، اتلتیکو مادرید را از لیگ قهرمانان اروپا حذف کرده اند. 
فینال لیگ قهرمانان 2014، یک چهارم نهایی 2015، فینال لیگ قهرمانان 2016، نیمه نهایی 2017 و یک هشتم نهایی 2019، بازی هایی بوده است که رونالدو به همراه هم تیمی های خود شاگردان سیمئونه را حذف کرده اند و عملا این قرعه بدترین کابوس الچولو محسوب می شود.
در مجموع کریستیانو رونالدو در 35 بازی مقابل اتلتیکو 25 گل به ثمر رسانده است که شامل دو هت تریک در مرحله حذفی UCL است. نیمه نهایی 2017 (رئال) و یک هشتم نهایی 2019 (یوونتوس).
* طلسم 60 ساله اینتر مقابل لیورپول
لیورپول به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم های لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف افعی های ایتالیا برود.
قرمزهای آنفیلد 4 بار مقابل اینترمیلان صف آرایی کرده اند و 3 بار پیروز شده اند.
لیورپول در یک هشتم نهایی فصل 08-2007 توانست اینتر را در دو بازی رفت و برگشت شکست دهد و عملا مقابل این تیم دبل کرد.
اینتر فقط یک بار توانسته از سد لیورپول بگذرد که آن هم به تقریبا حدود 60 سال پیش و در جام باشگاه های اروپا در سال 1965 باز می گردد.


*قرعه کشی به شرح زیر است:
سالزبورگ - بایرن مونیخ
اسپورتینگ - منچسترسیتی
بنفیکا - آژاکس
لیل - چلسی
اتلتیکومادرید - منچستریونایتد
ویارئال - یوونتوس
اینتر - لیورپول
پاریسن ژرمن - رئال مادرید
دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ های 15 و 16 فوریه ( 26 و 27 بهمن ماه 1400) و همچنین 22 و 23 فوریه (3 و 4 اسفندماه 140) سال 2022 و دور برگشت مسابقات 8 و 9 مارس(17 و 18 اسفندماه) و همچنین 15 و 16 مارس (24 و 25 اسفندماه) سال 2022، انجام خواهد شد. 
ورزشگاه گازپروم آرنای شهر سن پترزبورگ روسیه، میزبان فینال لیگ قهرمانان 22-2021 خواهد بود.
این مسابقه در تاریخ 28 می 2022 (7 خرداد 1401) برگزار خواهد شد 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید