طرفداری/ دستیار فدراسیون؟ این حکمی است که علی عالی می‌گوید شهاب عزیزی‌خادم برای او زده، هرچند عزیزی‌خادم تا همین چند ماه پیش مدعی بود علی عالی به او گفته من هیچ حکمی نمی‌خواهم و فقط می‌خواهم کمک کنم اما گویا شرایط به گونه‌ای پیش رفته که صلاح بوده این حکم به نام مشاور رییس فدراسیون زده شود.
علی عالی که امروز خودش را دستیار فدراسیون معرفی کرده تا یک منصب تازه به مجموعه مناصب فوتبال ایران اضافه شود، در جمع خبرنگاران حرف هایی زد که هیچ مستنداتی برای اثبات آن وجود ندارد. البته این رویه در فدراسیون دانش بنیان شهاب عادی است. حرف خوب را که روی دیوار هم می شود خواند، مهم عمل الست که در عمل فعلا هیچ خبری نیست جز نارضایتی مردم، ملی پوشان، رسانه ها و اهالی فوتبال...
علی عالی که شهاب عزیزی‌خادم همین چند ماه قبل درباره‌اش گفته بود نه حکمی دارد و نه حکمی خواسته و گفته من فقط می خواهم به فوتبال کمک کنم، امروز در جمع خبرنگاران خودش را دستیار فدراسیون نامید. دستیار فدراسیون؟ این منصب تازه را به علی عالی تبریک می گوییم و تمایل داریم بدانیم آیا نوشتن جوابیه برای فدراسیون و اهانت به رسانه های منتقد هم در حیطه وظایف دستیار فدراسیون است یا این فحش ها را یکی دیگر از دوستان صاحب منصب در فدراسیون دانش بنیان شهاب به طرفداری داده است؟ 
ناشکر نباشید، همین حالا هم در سنگر دراگان هستید
اما خارج از بحث شیرین بیانیه، امروز علی عالی که به قصد دفاع از شهاب عزیزی خادم به صحنه آمده بود، دراگان اسکوچیچ را با خاک کوچه یکسان کرد.
دراگان اسکوچیچ برای تیم ملی در 13 بازی 12 برد و یک مساوی آورده آن وقت دستیار فدراسیون می گوید؛ ما هم می توانستیم برای تیم ملی یک مربی بزرگ بیاوریم و پشت او مخفی شویم. این حرف یعنی اسکوچیچ مربی کوچکی است.
البته که دراگان اسکوچیچ مربی بزرگی محسوب نمی شود اما کارنامه اش این حق را به او می دهد که از ما توقع داشته باشد او را ذلیل نکنیم. بی انصاف نباشید، فدراسیون فوتبال همین حالا هم پشت نتایج اسکوچیچ سنگر گرفته و اگر نتایج درخشان دراگان نبود، الان فدراسیون با این عملکرد شاهکار گونه که صدای ملی پوشان و مردم و رسانه ها و پیشکسوتان را در آورده، چطور می توانست سینه سپر کند و فریاد بزند؛ من آنم که رستم بود پهلوان؟
استعفای سراجی با استعفای براتی فرق دارد؟ استعفا هم خودی و غیر خودی شد!
البته علی عالی یک شوخی دیگر هم با اعضای هیات رییسه کرد. آن جا که خبرنگار درباره استعفای براتی پرسید ادعا کرد هنوز چنین استعفایی ثبت نشده که در هیات رییسه بررسی و تصمیم گیری شود. با این حساب لازم است از دستیار بپرسیم مگر استعفای مهرداد سراجی در هیات رییسه بررسی شد که الان احسان اصولی در کمیته فوتسال جایگزین او شده و همین حالا هم به عنوان رییس کمیته فوتسال به ایتالیا سفر کرده است؟
البته که جناب اصولی در دوره حضور همزمان در شورای شهر مشهد و ریاست هیات فوتبال این شهر، با برخی دوستان که آن زمان مدیرمسئول یک روزنامه ورزشی محسوب می شدند، همسو و همراه بودند و موقع برگزاری همایش های فدراسیون فوتبال مهدی تاج در مشهد عرض ارادتی هم داشتند و احتمالا استعفایی که مهرداد سراجی غیر همسو با شهاب عزیزی خادم نوشته و منجر به صاحب منصب شدن یک عضو همسوی هیات رییسه شده، با استعفایی که احمدرضا براتی نوشته و بیشتر یک جور گلایه از دخالت های مشاور حقوقی است که پیش از این با تفسیر اشتباه قانون یک کرسی بین المللی را از براتی گرفت، فرق دارد وگرنه مگر می شود سراجی استعفا کند و بدون طرح در هیات رییسه، عزیزی خادم بپذیرد و اصولی را جانشین او کند اما براتی که استعفا می کند، نیاز به طرح در هیات رییسه داشته باشد.
مصاحبه 12، 13 دقیقه ای علی عالی با خبرنگاران از این دست شوخی ها زیاد دارد.
فلانی یک سال با من قهر بود آقای دستیار؟
راستی جناب دستیار، جادوگری در فدراسیون فوتبال محکوم است؟ امیر اسکندری با رییس فدراسیون فوتبال ارتباط ندارد؟ آن روزنامه نگاری که می گفت وقتی یک گزارش علیه الف الف در مجله ای که سردبیرش بودم نوشتم، فلانی یک سال با من قهر بود و می گفت حق نداشتی امیرخان را بزنی، من بودم؟ با مردم شوخی نکنیم. این حکم های دستیار و کمک دستیار و مشاور و مشابه اصلا دائمی نیست که اگر دائمی بود به شما نمی رسید. به خاطر این حکم ها، جای شب و روز را عوض نکنیم. اگر چشم مان را به روی روشنی آفتاب ببندیم. آفتاب خاموش نمی شود، فقط ما چشم مان را بسته ایم.
نان رسانه را خوردی، لگد نزن
شما که می دانید آنچه طرفداری تا به امروز نوشته دروغ نیست و شما که در جریان VAR و پشت پرده اش هستید، آیا بهتر نیست به جای متهم کردن رسانه ها به دروغگویی و شلوغ کاری، از سیستمی که دستیارش شده اید، بخواهید شفاف کار کند؟ راستی آن آقا اشکان شاهپوری که کنار شما در دیدار با کاردار سفارت ایران در امارات نشسته هم در بخش شفاف فدراسیون فوتبال قرار می گیرد؟ غلامرضا علیخانی چطور؟ احسان عزیزی خادم (نابغه هوش مصنوعی) و داود امیدزاده که با هم در جلسه مذاکره با یک شرکت وارد کننده تجهیزات کمک داور ویدیویی حضور داشتید، چطور؟ مذاکره با نماینده این شرکت که در حضور شما انجام شد هم بخش شفاف فدراسیون فوتبال است؟! لطفا به رسانه ها اهانت نکنید. شما که سال ها نان رسانه را خوردی و بدون تعارف اگر رسانه نبود امروز کمک دستیار یک هیات فوتبال هم نبودی چه برسد به دستیار رییس فدراسیون فوتبال، شما دیگر به این نردبانی که از آن بالا رفتید لگد نزنید. خوبیت ندارد جناب دستیار!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید