فارس/ به دنبال حاشیه‌های رخ داده در مسابقات فرمول یک ابوظبی، مرسدس به از دست رفتن قهرمانی هملیتون اعتراض کرد.

مسابقات فرمول یک در حالی روز یکشنبه در پیست یاس مارینا به پایان رسید که مکس ورشتاپن توانست عنوان قهرمانی سال 2021 را کسب کند اما این موضوع با حاشیه‌های زیادی هم همراه بود که حالا از آن به عنوان یک دسیسه یاد می‌شود.
با اتفاقات پیش آمده، در حال حاضر دنیای فرمول یک نفس خود را حبس کرده و منتظر تصمیم مرسدس در مورد درخواست تجدید نظر برای قهرمانی جهان 2021 مکس ورشتاپن است. دورهای پایانی مسابقات ابوظبی در حالی پیگیری شد که با تصادف رخ داده توسط نیکلاس لطیفی راننده ایرانی‌الاصل کانادایی و ورود ماشین ایمنی، لوئیس همیلتون در حالی که پیش بود نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند، همین موضوع اعتراض مرسدس را به دنبال داشت. 
مرسدس یکشنبه اعتراض خود را مطرح کرد اما این اعتراض رد شد و حالا صحبت‌هایی شنیده شده مبنی براینکه این تیم تصمیم دارد درخواست تجدیدنظر کند. مرسدس تا روز پنجشنبه فرصت دارد این پیگیری را انجام دهد. 
آسوشیتدپرس در گزارشی در این باره نوشت: مرسدس هر دو اعتراض خود را پس از باخت لوئیس همیلتون به مکس ورشتاپن در آخرین دور گرندپریکس ابوظبی در روز یکشنبه، ارائه داد که با شکست روبه‌رو شد. پس از شکست در اعتراضات، مرسدس برای رسیدگی مجدد به دادگاه بین المللی درخواست داده است.
یکی از اعتراضات مرسدس این بود که آیا ورشتاپن با عبور از همیلتون قبل از پایان دوره خودروی ایمنی، زمانی که آنها در کنار یکدیگر منتظر شروع مجدد بودند، قوانین را زیر پا گذاشته است یا خیر؟
همیلتون با 7 عنوان قهرمانی جهان با رکورد مایکل شوماخر اسطوره فرمول یک جهان برابری می‌کند. وی در صورت قهرمانی در ابوظبی به رکورد 8 عنوان قهرمانی جهان می‌رسید.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید