نماد آخرین خبر

مهران حاتمی: تیم‌های تهرانی یک امتیاز بزرگ در لیگ بسکتبال دارند 

منبع
مهر
بروزرسانی
مهران حاتمی: تیم‌های تهرانی یک امتیاز بزرگ در لیگ بسکتبال دارند 

مهر/ سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با بیان اینکه رفت و برگشت تیم‌های شهرستانی در لیگ برتر باعث ضرر فنی و مالی آنها شده، گفت: از این حیث تهرانی‌ها یک امتیاز بزرگ دارند.

تیم بسکتبال شهرداری گرگان که مرحله مقدماتی مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور را با صدرنشینی در گروه اول به پایان رساند، در چار چوب مرحله دوم مقدماتی این رقابت ها و از گروه D طی روزهای گذشته دو دیدار برابر اکسون تهران و کاله برگزار کرد و موفق به شکست هر دو تیم شد.
این دو دیدار به فاصله یک روز برگزار شد در حالیکه دیدار سوم شهرداری گرگان در مرحله دوم مقدماتی لیگ برتر پنجشنبه هفته آینده برگزار می شود. گرگانی ها در فاصله زمانی یک هفته ای تا این دیدار یک رفت و برگشت به شهرشان خواهند داشت، مسئله ای که در طول مرحله مقدماتی هم با آن مواجه بودند و حالا باید تا پایان مرحله دوم مسابقات هم همچون دیگر تیم های تهرانی با آن کنار بیایند.
مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان این رفت و برگشت های همیشگی به تهران را یک مشکل برای تیمش می داند و مواجه نبودن تیم های تهرانی با آن را یک پوئن برای آنها.
این مربی گفت: روز گذشته بعد از دیدار با کاله، تهران را ترک کردیم و سه شنبه مجدد باید به تهران باز گردیم تا آماده دیدار پنجشنبه بشویم، این رفت و آمد مداوم که از ابتدای لیگ با آن مواجه هستیم یک مشکل است که چاره ای هم جز کنار آمدم با آن نداریم.
وی تصریح کرد: البته به جز ما، همه تیم شهرستانی هم درگیر این مسئله هستند. ما از این حیث و به لحاظ فنی و اقتصادی متضرر می شویم در حالیکه تیم های تهرانی دغدغه ای بابت آن ندارند. همین مسئله یک پوئن بزرگ برای تیم های تهرانی به حساب می آید.
حاتمی با ابراز امیدواری از اینکه مرحله سوم لیگ برتر از حالت متمرکز خارج شود، خاطرنشان کرد: در این صورت این پوئن به تیم های شهرستانی داده می شود که از حضور تماشاگران شان در برخی دیدارها بهره ببرند. در حال حاضر این والیبال و مسابقات دسته اول بسکتبال به صورت غیرمتمرکز برگزار می شوند، امیدوارم این شرایط برای لیگ برتر بسکتبال هم مهیا شود.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان همچنین در مورد شیوه برگزاری مسابقات و اینکه در مرحله دوم برخی دیدارها تکراری می شود و همین مسئله مورد انتقاد برخی مربیان شده است، خاطرنشان کرد: شیوه برگزاری مسابقات در نشست هایی که نمایندگان تیم ها هم در آنها حضور داشتند، تصویب شد. در نشست اول هماهنگی لیگ شیوه برگزاری مسابقات مطرح شد و در نشست دوم که خود من در آن حضور نداشتند، بررسی و تصویب شد.
وی افزود: اگر نقد و پیشنهادی در مورد شیوه مسابقات بود باید همان موقع مطرح می شد نه اینکه اجازه می دادند به مرحله اجرا برسد، سپس به آن انتقاد کنند. به هر حال در مورد این شیوه ای که برای مسابقات اعمال می شود، نمی توان فرد خاصی یا فدراسیون را مقصر دانست.
حاتمی با بیان اینکه شیوه برگزاری مسابقات خیلی هم بد نیست، تصریح کرد: برخی دیدارها در مرحله دوم تکراری است، برخی تیم ها هم در این مرحله بر اساس شیوه گروه بندی با شرایط سخت تری روبرو می شوند اما شرایط برای همین تیم ها در مرحله بعد بهتر خواهد بود، از طرفی تعداد زیاد دیدارها که مهمترین خروجی فرمت برگزاری مسابقات امسال است به دیده شدن بیشتر بازیکنان و به خصوص جوان ترها کمک می کند.
سرمربی تیم بسکتبال همچنین از برگزاری کیفی دیدارها هم ابراز رضایت کرد و گفت: تیم ها نسبت به مرحله مقدماتی آمادگی بهتری کسب کرده اند، دیدار اخیری که برابر کاله داشتیم سومین دیدار ما با این تیم بود که به نسبت دو دیدار قبلی کیفیت فنی بیشتری داشت، در ادامه مسابقات هم قطعا بهتر شدن سطح کیفی دیدارها را شاهد خواهیم بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره