نماد آخرین خبر

غایبان بزرگ کاروان فوتبال زنان ایران در راه هند

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
غایبان بزرگ کاروان فوتبال زنان ایران در راه هند

ورزش 3/ تیم ملی فوتبال زنان ایران در حالی فرداشب عازم هند می‌شود که چند مهره نامدار در فهرست تیم ملی جایی ندارند.
بعد از حدود 4 ماه تمرین در تهران و کیش، تیم ملی فوتبال زنان ایران مهیای حضور در جام ملت‌های آسیا شده و شاگردان ایراندوست قصد دارند در اولین حضور خود تاریخ‌سازی کنند و رویای صعود به جام جهانی را در سر می‌پرورانند، هر چه که با توجه به شرایط رقبا و البته عدم بازی تدارکاتی، شاید این رویا بسیار خیال‌پردازانه به نظر برسد؛ اما با این‌حال زنان فوتبال ایران مصمم برای تاریخ‌سازی در هند هستند.
مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در حالی فهرست 23 نفره مسافران به هند را چینش کرده که در این لیست، غیبت چند بازیکن جالب‌توجه است؛ غیبت‌هایی که بیشتر به واسطه اختلافات پیش‌آمده به وجود آمده و شاید مسائل فنی کمتر در آن دخیل بوده باشد.
در خط دروازه، نام‌آشناترین غایب تیم ملی، زهرا خواجوی است؛ سنگربان تیم فوتبال زنان خاتون بم که بعد از دعوت مریم یکتایی به اردوی ملی پیش از مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها، حاضر به همراهی در اردوی تیم ملی نشد و سپس در لیست سیاه مریم ایراندوست قرار گرفت و بعد از صعود به جام ملت‌ها، حتی در یک اردو هم ایراندوست نخواست آمادگی فنی او را محک بزند تا زهرا خواجوی 22 ساله خیلی زود طعم حذف از تیم ملی را بچشد. مینا نافعی هم که تا آخرین اردو همراه تیم ملی بود، اما نتوانست در فهرست نهایی جای گیرد و به جای عارفه سیدکاظمی نسبت به مرحله مقدماتی به هند سفر می‌کند.
خط دفاعی تیم ملی در جام ملت‌ها، یک غایب بزرگ دارد؛ گلنوش خسروی. ستاره بی‌چون و چرای تیم ملی در مرحله مقدماتی که نقش کلیدی در صعود زنان فوتبال ایران به جام ملت‌ها داشت، به دلیل پارگی رباط صلیبی همراه شاگردان ایراندوست در هند نیست و در تهران امورات درمانی خود را می‌گذراند.
شبنم بهشت و مریم علیزاده دو ستاره خط میانی شهرداری سیرجان، جایی در فهرست تیم ملی ندارند؛ علیزاده اعلام کرده تیم باشگاهی‌اش را به تیم ملی ترجیح می‌دهد و بهشت هم علی‌رغم حضور در چند اردوی ملی، به نظر نتوانسته نظر مریم ایراندوست را جلب کند و نامش در میان مسافران 23 نفره به هند نیست. هر چند که عدم حضور او در یک اردو باعث غیبت افسانه چترنور هم شد و ایراندوست برای اردوی بعدی هر 2 بازیکن را دعوت کرد اما سرانجام سرمربی تیم ملی در اقدام نهایی، بهشت را کنار زد و چترنور را می‌خواهد با خود به هند ببرد.

سرشناس‌ترین ستاره تیم ملی فوتبال زنان ایران در خط حمله هم مشخص است؛ برترین گلزن تاریخ لیگ فوتبال زنان، زهرا قنبری. ستاره 30 ساله و آماده این فصل خاتون بم که پای ثابت اردوهای ملی بود اما به یکباره اختلافاتی میان او و کادرفنی شکل گرفت، هر چند که کادرفنی معتقد است قنبری به دلیل بیماری پدرش همراه تیم ملی نیست اما بررسی‌ها نشان می‌دهد اختلاف پیش آمده سبب دوری قنبری از تیم ملی شده و جالب آن‌که او بعد از عدم حضور در اردوی ملی، حاضر به صحبت در این‌باره نشده است.
با این حال و با وجود این غایبان نام‌آشنا و سرشناس، مریم ایراندوست فهرست 23 نفره تیم ملی زنان را با حضور زهره کودایی، مریم یکتایی و عارفه سیدکاظمی، سمانه چهکندی، فاطمه امینه برازجانی، بهناز طاهرخانی، ملیکا متولی، زهرا سربالی، ملیکا محمدی، نگین زندی، افسانه چترنور، هاجر دباغی، فاطمه عادلی، مرضیه نیکخواه، سارا ظهرابی نیا، ثنا صادقی، الهام فرهمند، یاسمن فرمانی، زهره جلالی، غزاله بنی طالبی، زهرا معصومی و سارا قمی چینش کرده است.
باید دید در سه مسابقه دشوار مرحله گروهی با هند، چین و چین‌تایپه چه نتیجه‌ای برای فوتبال زنان ایران رقم خواهد خورد و آیا آن‌ها می‌توانند خود را به مرحله حذفی برسانند و شگفتی‌ساز شوند یا خیلی زود بلیط برگشت به تهران برای آن‌ها صادر می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره