نماد آخرین خبر

رکوردهایی به رنگ آبی

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
رکوردهایی به رنگ آبی

آخرین خبر/ نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور با قهرمانی استقلال به اتمام رسید.استقلال در حالی توانست در پایان نیم فصل بدون باخت در صدر جدول قرار بگیرد که از آخرین قهرمانی این تیم در نیم فصل 10 سال می گذشت. ۳۵ امتیاز از ۱۵ دیدار باعث شد تا آبی‌پوشان پایتخت میانگین بیشتر از دو امتیاز در هر بازی را کسب کنند تا نشان بدهند عزمی جدی برای قهرمانی دارند.این در حالی است که پرسپولیس با سه امتیاز اختلاف نسبت به رقیب سنتی خود در تعقیب آن هاست و دوست ندارد جام را پس از پنج فصل متوالی از دست بدهد یا آن را در اختیار استقلال قرار دهد.یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس که برای سومین قهرمانی خود با این تیم و کسب ششمین جام متوالی سرخ پوشان امتیاز جمع می‌کند، آماری نزدیک به سال‌های گذشته دارد اما نتایج استقلال فراتر از فصول گذشته بوده و همین مسئله کار پرسپولیس را برای تکرار قهرمانی سخت تر از قبل کرده است.در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اتفاقات و اعداد و ارقامی که در پایان نیم فصل اول لیگ برتر به ثبت رسیده است.

استقلال تنها تیم بدون شکست
استقلال با سپری کردن یک نیم فصل بدون شکست، توانست در کنار پرسپولیس و سپاهان به این رکورد دست پیدا کند. سپری کردن یک نیم فصل بدون شکست، رکورد بسیار خوبی برای مجیدی و استقلال محسوب می شود. سرمربی آبی پوشان که با چند تساوی پیاپی مورد هجمه شدیدی قرار گرفته بود، با پیروزی های پیاپی توانست جواب منتقدانش را بدهد و اکنون نیز پس از 10 سال قهرمانی نیم فصل را برای آبی پوشان به ارمغان آورد. استقلال در حالی توانست نیم فصل را بدون شکست سپری کند که در این زمینه با سپاهان، پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان برابر شد. در لیگ قبل، تیم نفت توانست با خلق رکوردی جالب و غیرقابل انتظار، نیم فصل نخست را بدون شکست سپری کند. اتفاقی که در این فصل برای تیم مجیدی نیز رخ داد.در لیگ هجدهم دو تیم پرسپولیس و سپاهان وضعیت مشابهی داشتند. آن ها در آن فصل و در پایان نیم فصل شکستی را تجربه نکردند. پرسپولیس نیم فصل اول لیگ هفتم را هم بدون شکست سپری کرده بود.البته همه این رکوردها به نیم فصل اول مربوط می شود و تاکنون هیچ تیمی در تاریخ لیگ برتر ایران نتوانسته است که فصل را بدون شکست به پایان برساند و حالا استقلال با فرهاد مجیدی راه دشواری برای خلق این رکورد جاودانه در پیش دارد.
بهترین های لیگ به رنگ آبی
آبی های تهران علاوه بر این که تنها تیم بدون شکست نیم فصل اول بودند، صاحب بهترین خط حمله با زدن ۲۴ گل و بهترین خط دفاعی با دریافت ۵ گل هم به شمار می روند.البته 3 گل آبی ها مربوط به حکم کمیته انضباطی در خصوص بازی با گل گهر است. این تیم همچنین بیشترین برد را با ۱۰ پیروزی و طبیعتا بیشترین امتیاز را هم به خود اختصاص داده تا صدرنشین نیم فصل لقب بگیرد. پرسپولیس با تیم سپاهان در کسب ۹ پیروزی مشترک است که هر دو تیم بعد از استقلال صاحب بیشترین برد شده اند.
رکوردهای منفی از آن پدیده
تیم فوتبال پدیده یا شهر خودروی مشهد یکی از عجیب ترین نتایج سال های اخیر فوتبال ایران را کسب کرده و تنها تیم بدون برد لیگ در پایان نیم فصل اول است. پدیده هم با چهار امتیاز در قعر جدول قرار دارد و یکی از اصلی ترین گزینه های سقوط است. اختلاف امتیازی استقلال و پدیده در صدر و قعر جدول در پایان نیم فصل اول ۳۱ امتیاز است که در لیگ برتر کمتر سابقه داشته است.کمترین پیروزی با صفر برد، بیشترین شکست با 11 باخت، بدترین خط حمله با 4 گل زده و بدترین خط دفاع با 20 گل خورده رکوردهای منفی نماینده مشهد در نیم فصل اول است.
جدول گلزنان در قرق خارجی ها
گادوین منشا مهاجم مس رفسنجان با 8 گل زده آقای گل نیم فصل لقب گرفت.منشا برای اولین بار در هفته سوم به میدان رفت و برابر فولاد گلزنی کرد. 6 گل از 8 گل او از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. تعقیب ‌کنندگان اصلی منشا، کوین یامگا و لوسیانو پریرا هستند که هر کدام 7 گل زده‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال هم یک بازیکن خارجی عنوان آقای گل لیگ برتر را به خود اختصاص ‌دهد.
رکورد مشترک حسینی و پورحمیدی
سید حسین حسینی که این فصل دیگر رشید مظاهری را رقیب جدی خود نمی‌بیند، 12 بار در دروازه استقلال ایستاده و در 9 بازی دروازه خود را بسته نگه داشته است. پورحمیدی نیز که روزی دروازه‌بان سوم استقلال بود، درخشش چشمگیری در این فصل داشته و یکی از ارکان نتایج فراتر از انتظارات آلومینیوم در لیگ بیست ‌و یکم بوده است. او نیز در کنار حسینی با 9 کلین شیت بهترین عملکرد را بین دروازه بان های لیگ داشته است.
آمار نیم فصل اول
در یک نگاه
بهترین خط حمله: استقلال با ۲۴ گل
بدترین خط حمله: پدیده با ۴ گل زده
بهترین تفاضل گل: استقلال با ۱۹+
بدترین تفاضل گل: پدیده با ۱۹-
بهترین میزبان: پرسپولیس با ۲۰ امتیاز
بهترین مهمان: استقلال با ۱۸ امتیاز

رکورددار پیروزی: استقلال با ۱۰ پیروزی
رکورددار شکست: پدیده با ۱۱ شکست
بیشترین تساوی: آلومینیوم با ۱۱ تساوی
کمترین تساوی: سپاهان با ۲ تساوی
بهترین آمار ثبت گل اول: استقلال در ۱۰ بازی
بدترین آمار دریافت گل اول: پدیده در ۱۰ بازی
بیشترین کلین شیت: استقلال با ۱۱ کلین‌ شیت
کمترین کلین شیت: پدیده با ۲ کلین شیت
خشن‌ ترین تیم: سپاهان با ۳۶ کارت زرد
کمترین اخطار: مس رفسنجان با ۱۹ اخطار

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره