نماد آخرین خبر

شکایت ۳۰۰هزار دلاری مکانی از پرسپولیس!

منبع
فرهيختگان
بروزرسانی
شکایت ۳۰۰هزار دلاری مکانی از پرسپولیس!

فرهیختگان/ باشگاه پرسپولیس برای حل مشکل شکایت اوساگونا، بازیکن سابق خود از سازمان لیگ خواست تا از طلب باشگاه از این سازمان مطالبات این بازیکن را بپردازد. اما با اینکه مدتی است از انتشار این خبر گذشته، اما هنوز خبری در مورد تسویه‌حساب باشگاه با اوساگونا به گوش نمی‌رسد.

حالا همه اخبار باشگاه پرسپولیس به ماجرای استعفای مجید صدری از سمت سرپرستی این باشگاه و انتخاب کادر جدید مدیریتی و حضور رضا درویش ختم می‌شود. چند روز قبل نوشته بودیم که اگر ماجرای حذف از لیگ قهرمانان قطعی شود پرسپولیس با حاشیه‌ای سنگین روبه‌رو خواهد شد و حالا تبعات این اتفاق را در همین استعفا می‌بینیم. اما این باشگاه هنوز هم از اخبار ریز و درشتی برخوردار است که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آنها گذشت، اخباری که اکثرش به مسائل مالی و شکایت‌ها مربوط است. گزارشی که در ادامه می‌خوانید حاصل بررسی اتفاقاتی است که در اطراف باشگاه پرسپولیس رخ داده و از چشم روزنامه «فرهیختگان» دور نمانده است.
دوباره شکایت مکانی از پرسپولیس
سوشا مکانی همچنان با جدیت پیگیر طلبی است که از باشگاه پرسپولیس دارد. او مدتی قبل شکایتی را مطرح کرد و خواستار دریافت طلبی شد که عنوان شده بود رقمش 900 میلیون تومان است. حکمی از فدراسیون فوتبال دریافت کرد و با آن پیگیر ماجرا شد. حتی عنوان شد عدم دریافت این طلب می‌تواند تبعات بدی در دریافت مجوز حرفه‌ای از سوی این باشگاه داشته باشد. باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود طبق اسنادی که در اختیار دارد بخش زیادی از این طلب به خاطر مسائل انضباطی کم شده است. این دعوا ادامه داشت تا این خبر به گوش رسید که دروازه‌بان سابق سرخ‌ها یک وکیل خارجی را مامور کرده تا پیگیر موضوع غرامتی باشد که او بابت تفاوت ارزش دریافتی‌اش در سال جدایی و زمان حاضر برای خود طلب کرده است. گفته می‌شود این بازیکن هم از باشگاه پرسپولیس و هم از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده و خواستار دریافت300 هزار دلار از باشگاه پرسپولیس شده است. باید دید سرانجام این شکایت بین‌المللی به کجا خواهد رسید.
دردسر استعفای صدری برای سرخپوشان
ظاهرا به خاطر استعفای مجید صدری از سرپرستی باشگاه پرسپولیس دردسر تازه‌ای برای سرخپوشان پایتخت به وجود آمده است. صدری به بازیکنان تیمش قول داده بود که تا نیم‌فصل پرداخت فصل جاری آنها را به 50 درصد برساند. او تا این جای کار حدود 30 درصد از مطالبات آنها را پرداخت کرده و قرار بود هفته قبل بخشی دیگر از این مبلغ را به حساب آنها واریز کند. اما استعفای او همه برنامه‌ها را به‌هم ریخت و این اتفاق ظاهرا قرار نیست فعلا رخ دهد. حمایت چندی قبل بازیکنان تیم از مدیریت صدری هم به همین موضوع بازمی‌گشت؛ چراکه آنها از میزان دریافتی‌های خود در زمان مدیریت صدری رضایت داشته‌اند اما وقتی فهمیدند همان روزی که صدری قرار بوده پول پرداخت کند استعفا کرده تا حدی نظرشان تغییر کرد!
40 هزار دلار از مطالبات استوکس کم شد؟
چند روز قبل بود که خبر محکومیت پرسپولیس در پرونده شکایت آنتونی استوکس منتشر شد. در این خبر آمده است بازیکنی که برای پرسپولیس کمترین بازی را انجام داده بود فیفا را متقاعد کرده که از باشگاه پرسپولیس رقمی معادل 120 هزار دلار غرامت دریافت کند. حال از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد باشگاه توانسته با اسناد و مدارکی که ارائه کرده این رقم را 40 هزار دلار کاهش دهد. البته باید دید این خبر چقدر صحت دارد. گفتنی است باشگاهی که معتقد بود قرارداد سفت و محکمی با استوکس بسته بعدا به‌راحتی ITC این بازیکن را صادر کرد تا او بتواند از باشگاه پرسپولیس درخواست غرامت کند.
سند ساختمان باشگاه هنوز گیر است؟
حتما یادتان هست که در پی اختلافی که میان شرکت شستا و فدراسیون فوتبال رخ داد این شرکت که زیرمجموعه وزارت کار و امور اجتماعی است سند ساختمان باشگاه پرسپولیس را به‌عنوان طلب در اختیار گرفت. با آنکه بعدا عنوان شد که مشکل حل شده اما ظاهرا هنوز این مشکل حل نشده و سند آزاد نشده است. اگر چنین خبری درست باشد مشکلات باشگاه پرسپولیس برای ورود به بحث بورس و خصوصی‌سازی آن هم در زمانی که AFC به خاطر نقص مدارک حرفه‌ای از ورود پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا جلوگیری کرده دچار مشکلات بیشتری می‌شود. باید دید باشگاه در این مورد چه اطلاع‌رسانی‌ای خواهد کرد.
دردسر پرونده شکایت برای 2 تاجیکی
باشگاه پرسپولیس برای حل مشکل شکایت اوساگونا، بازیکن سابق خود از سازمان لیگ خواست تا از طلب باشگاه از این سازمان مطالبات این بازیکن را بپردازد. اما با اینکه مدتی است از انتشار این خبر گذشته اما هنوز خبری در مورد تسویه‌حساب باشگاه با اوساگونا به گوش نمی‌رسد. ظاهرا همان مشکلاتی که برای پرداخت طلب کالدرون به وجود آمده باز هم تکرار شده و هنوز نتیجه تسویه‌حساب از سوی اوساگونا به اطلاع فیفا نرسیده است. این اتفاق باعث شده تا تیم پرسپولیس نتواند از بازیکنان تاجیکستانی خود در مسابقات لیگ برتر استفاده کند. با اینکه قرارداد این دو بازیکن بعد از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه به ثبت رسیده اما چون باشگاه هنوز بدهکار است نمی‌دانند که مجاز به استفاده از این بازیکنان هستند یا نه. جالب است که باشگاه هنوز استعلامی برای به‌کارگیری این دو بازیکن از AFC و فیفا نگرفته است. البته یکی از آنها مصدوم بود و نمی‌توانست بازی کند اما دیگری شرایط بازی کردن را داشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره