نماد آخرین خبر

مزایای ارزشمند یک پیروزی آسان برای استقلال

منبع
همشهري
بروزرسانی
مزایای ارزشمند یک پیروزی آسان برای استقلال

همشهری/ طبیعتا کمتر کسی از پیروزی استقلال برابر نفت مسجدسلیمان متعجب شد. نفت همه ویژگی‌های لازم برای یک شکست سنگین در این مسابقه را داشت و به خوبی هم از آنها استفاده کرد! تیمی که درگیر مشکلات شدید مالی است و برای بازی با صدرنشین لیگ حتی سرمربی هم نداشت، نمی‌توانست کار چندانی پیش ببرد. درنتیجه استقلال با 3گل به پیروزی دست یافت و پس از 10سال عنوان قهرمانی نیم‌فصل را به‌دست آورد. حالا فرهاد مجیدی و تیمش برای بالا بردن جام در پایان فصل از همیشه امیدوارتر هستند؛ اتفاقی که باید دید بالاخره رخ می‌دهد یا نه.

پیروزی بر نفت اما باعث شد نیم‌فصل اول لیگ بیست‌ویکم برای استقلال به بهترین شکل ممکن به پایان برسد. آنها با کسب این برتری 35امتیازی شدند و میانگین 2.33امتیاز در هر بازی را به ثبت رساندند. در لیگ ایران معمولا کسب 2امتیاز برای قهرمانی کافی است و حالا تیم مجیدی خیلی از این استاندارد جلوتر رفته است. برتری در مسجدسلیمان همچنین ارزش‌های دیگری هم داشت؛ ازجمله دبل امیرحسین حسین‌زاده که باعث شد جوان اول این فصل استقلال بالاخره مزد بازی‌های خوبش را بگیرد. حسین‌زاده قطعا برای دور برگشت روحیه و اعتمادبه‌نفس بیشتری به‌دست خواهد آورد و فرهاد می‌تواند خیلی بیشتر روی او حساب کند.
از اینها که بگذریم در نیمه دوم این بازی وریا غفوری به ترکیب استقلال اضافه شد و به‌عنوان پیستون راست جای کوین یامگا را گرفت. یامگا هم به خط حمله اضافه شد؛ جایی که به‌نظر می‌رسد کارایی بیشتری دارد و خیلی هم زود موفق شد هفتمین گل فصلش را به ثمر برساند. اگر وریا کمتر مصدوم شود و بتواند در بازی‌های بیشتری به میدان برود و نیز اگر استقلال موفق به جذب یک پیستون راست تخصصی در پنجره زمستانی شود، یامگا هم با فراغ بال بیشتری در برنامه‌های هجومی تیم شرکت خواهد کرد. با این پایان دلچسب، به‌طور کلی دورنمای استقلال برای نیم‌فصل دوم هم امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره