نماد آخرین خبر

خدایی: فدراسیون باید با کشتی‌گیرانی که وزن‌کشی نکردند برخورد کند

منبع
فارس
بروزرسانی
خدایی: فدراسیون باید با کشتی‌گیرانی که وزن‌کشی نکردند برخورد کند

فارس/ عضو کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور گفت: برخی از نفرات بعد از شکست دیگر در وزن کشی شرکت نکردند و فدراسیون باید با آنها برخورد کند.
مجید خدایی در مورد مسابقات قهرمانی کشور که چهارشنبه تا جمعه هفته گذشته در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: چندین سال بود که همه کارشناسان و کشتی دوستان از سطح کیفی مسابقات قهرمانی کشور گلایه داشته و می‌گفتند که این رقابت‌ها رنگ و بوی خودش را از دست داده و از اعتبار افتاده است. خوشبختانه با چرخه‌ای که تعریف شد، قهرمانی کشور فراتر از مسابقات گذشته و مثل انتخابی تیم ملی برگزار شد. تمامی قهرمانان غیر از 6 کشتی‌گیری که مدال‌آور بودند در این رقابت‌ها حضو پیدا کردند.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم حضور جوانانی با سن پایین در قهرمانی کشور بود. خیلی از شرکت‌کنندگان با 18-19 سال سن در مسابقات کشوری بزرگسالان کشتی گرفتند و این اتفاق خوبی برای آینده کشتی کشور خواهد بود.
* برخی استان‌ها مانند سابق نیستند
سرمربی پیشین تیم ملی جوانان با اشاره به عملکرد استان‌ها در مسابقات کشوری، به برنامه دایره طلایی گفت: بعضی از استان‌ها متاسفانه چند سالی هست که مثل سابق خودشان نیستند مثل لرستان یا خراسان رضوی که البته علل مختلفی هم دارد، اما کرمانشاه امسال حرکت رو به جلو داشت و اتفاق خوبی را رقم زد. همچنین همدان هم همینطور بود. مازندران که چند سالی هست با اختلاف از بقیه استان ها جلوتر است. اگر نتایج تیمی را نگاه کنید، مازندران با 165 امتیاز اول شد و تهران صاحب 103 امتیاز و در جایگاه بعدی قرار گرفت. این اختلاف حائز اهمیت است. یک مورد دیگر هم اینکه ما سه کشتی‌گیر در کشوری داشتیم که برای اولین بار در دایره تیم ملی معرفی شدند، رضا مومنی در 57 کیلو، داریوش حضرتقلی‌پور در 61 کیلو و محسن مصطفوی در 86 کیلو که بسیار خوب عمل کردند. امیدوارم این نفرات در قهرمانی آسیا هم نتایج خوبی بگیرند.
*فدراسیون با کسانی که در وزن کشی شرکت نکردند، برخورد کند

وی با اشاره به 19 کشتی‌گیری که در مسابقات کشوری وزن‌کشی نکردند، تصریح کرد: از این تعداد سه نفر روی باسکول آمدند اما هر چه تلاش کردند سر وزن نرسیدند، 16 نفر دیگر که در بین آنها نفراتی دیده می‌شدند که عضو تیم‌های ملی در جهانی و آسیایی هم بوده‌اند، بعد از شکست دیگر وزن‌کشی نکردند که این اصلا کار شایسته‌ای نبود و فدراسیون حتما باید تصمیم گیری قاطعی در مورد این نفرات داشته باشد. این هم بی ‌احترامی به مسابقات بود و هم به هیات و استان‌شان. این همه هیات‌ها برای جایگاه تیمی در قهرمانی کشور تلاش می‌کنند اما به این شکل امتیاز یک وزن از دست می‌رود. تیم تهران دو کشتی‌گیر در این لیست داشت که حتی شانس کسب عنوان سومی را داشتند واین روی امتیاز تیمی آنها تاثیرگذار بود.
* بازنده‌ها نباید جدول را به هم بزنند
خدایی افزود: کشتی‌گیر ما نباید با یک باخت کنار بکشد. هزار و یک اتفاق ممکن است رخ دهد و این بارها هم اتفاق افتاده که نفر سوم یک مسابقه عازم رقابت بین‌المللی شده و برای نفرات اول و دوم مشکلی پیش آمده است. امیدوارم این یک بدعت در کشتی نشود که بازنده‌ها مسابقه را رها کرده، جدول را به هم بزنند و مردم را از تماشای کشتی‌های زیبا محروم کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره