ورزش 3/ رودی فولر، مدیر ورزشی باشگاه لورکوزن مدعی شد سردار آزمون، ستاره جدید این تیم گزینه مناسبی برای لورگوزن محسوب می شود.
بایرلورکوزن دیشب اعلام کرد سردار آزمون، ملی پوش ایرانی تیم زنیت سن پترزبورگ را با قراردادی پنج ساله به خدمت گرفته و این بازیکن از تابستان سال 2022 در لورکوزن بازی خواهد کرد. آزمون 27 ساله‌ای که کارنامه درخشانی در امر گلزنی و ارسال پاس گل‌ دارد، هنگام انتقال تابستانی به بوندسلیگا، برای حضور در خط حمله لورکوزن با بازیکنانی چون پاتریک شیک و لوکاس آلاریو رقابت خواهد کرد.
سردار آزمون بعد از نهایی شدن این انتقال گفت: "این یک قدم جدید در دوران ورزشی من از بهترین باشگاه روسیه به یکی از بهترین لیگ های اروپا است. بایرلورکوزن ترکیب بسیار خوبی دارد. من مدت زیادی است که باشگاه را زیر نظر داشته و تحت تاثیر سبک بازی تیم هستم. برای من فوق العاده هیجان انگیز است که به زودی قرار است در بوندسلیگا بازی کنم. من متقاعد شده‌ام که با توانایی‌هایم باعث پیشرفت تیم خواهم شد.
سردار که 60 بار برای تیم ملی ایران بازی کرده است، 39 گل برای کشورش به ثمر رسانده و در جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا در سال های 2015 و 2019 در ترکیب ایران قرار داشته است. سردار جوان ترین بازیکنان ایرانی بوده که در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است و با 6 گل، رکورددار بیشترین گلزنی در این رقابت ها نیز محسوب می شود. او دوران حرفه ای خود را به طور کامل در لیگ برتر روسیه سپری کرده و قبل از انتقال به زنیت در سال 2019، در تیم هایی چون روبین کازان و روستوف نیز بازی کرده است.
در زنیت سن پترزبورگ، سردار 62 بار در 104 بازی در تمام مسابقات موفق به گلزنی شده است. او به عنوان بهترین بازیکن سال روسیه در سال 2021 انتخاب شد و آمار گلزنی درخشان سردار در این فصل نیز با زدن 10 گل در 21 مسابقه، از جمله دو گل در لیگ قهرمانان اروپا ادامه یافت.
سیمون رولفس، مدیر ورزشی لورکوزن در این رابطه گفت: "ما از نهایی شدن این انتقال خوشحالیم و سردار آزمون در چند سال اخیر یکی از بهترین گلزنان فوتبال روسیه بوده. او سه سال متوالی با زنیت قهرمان شده، به طور منظم در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و کلاس بالای بازی خود را در سطح بین المللی نشان داده است. خط حمله لورکوزن با حضور سردار کیفیت بیشتری پیدا می کند و او بخش هجومی ما را غیرقابل پیش بینی تر و قدرتمندتر خواهد کرد."
رودی فولر، مدیر ورزشی باشگاه نیز در این خصوص افزود: "سردار بسیار سریع بوده، در هوا خوب است و از قدرت قرار گیری در فضاهای مناسب برخوردار است. اما توانایی های این بازیکن تنها معطوف به گلزنی نیست. سردار در گل‌سازی نیز توانا بوده، به خوبی با دیگران ترکیب می‌شود و گزینه ای مناسب برای لورکوزن است."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید