طرفداری/ عقاب‌های سبز با اولین باخت خود، از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند. 
نیجریه که هر سه بازی خود در مرحله گروهی جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، با قبول شکست مقابل تونس به کار خود در این تورنمنت پایان داد. 
شاگردان آگوستین اگواوون از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه اومنی اسپورت مقابل تونس قرار گرفتند و در نهایت تک گل دقیقه ۴۷ یوسف مساکنی برای از پا در آوردن آن‌ها کافی بود. اهمیت این نتیجه برای تونس از این رو است که آن‌ها به عنوان یکی از بهترین تیم‌های رده سومی، جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را کسب کرده بودند.
در نخستین بازی امروز، بورکینافاسو به مصاف گابن رفت. در دقیقه ۱۸ برتراند ترائوره یک ضربه پنالتی را از دست داد تا همه چیز برابر بماند؛ اما در دقیقه ۲۸ خود او با گلزنی روی پاس دانگو اواتارا، بورکینافاسو را پیش انداخت. سپس در دقیقه ۶۷ سیدنی اوبیسا با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا کار گابن برای صعود سخت‌تر شود. در حالی که بازیکنان بورکینافاسو آماده جشن صعود می‌شدند، گل به خودی دقیقه ۱+۹۰ آداما گیرا معادلات آن‌ها را بر هم زد. بدین ترتیب کار به وقت‌های اضافی کشید و پس از ایجاد نشدن تغییری در نتیجه بازی، همه چیز به ضربات پنالتی رسید؛ جایی که بورکینافاسو با برتری ۷-۶ جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرد. بورکینافاسو حالا باید در تاریخ ۳۰ ژانویه به مصاف تونس برود. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید