خبر ورزشی/ جان تری اسطوره باشگاه چلسی و کاپیتان پیشین آبی‌های لندن پروژه‌ای جذاب دارد که شامل گیاهانی خاص می‌شود و قرار است خانه‌اش را تبدیل به دالان حیات‌وحش کند.

مرد سرسخت فوتبال، جان تری ۴۱ ساله، با ساخت «دالان حیات‌وحش» با ۱۴۰ گونه از گیاهان و درختان عجیب و غریب، مانند نمایشگاه گل چلسی به پیش رفته است.
گیاهان عجیب
کاپیتان سابق آبی‌ها و مدافع تیم ملی انگلیس، گیاهان دارای اسم‌های لاتین سخت را انتخاب کرده است، مانند: Carpinus betulus, Lamium maculatum ‘White Nancy’ and Ligustrum japonicum Superbum. برخی از آن‌ها مانند Cornus kousa, Cercis canadensis ،Pyrus calleryana بیشتر شبیه به نام هم‌تیمی‌های چندملیتی در استمفوردبریج خوانده می‌شوند، جایی که هنوز او را با عنوان «کاپیتان، رهبر، افسانه» صدا می‌زنند.
برکه طبیعت
تری همچنین قول داده است که به عنوان بخشی از پروژه ۲۰ میلیون پوندی مسکن، «برکه طبیعت» هم بسازد که در نتیجه عمارت ۴٫۵ میلیون پوندی خودش باید خراب شود. او می‌خواهد این عمارت را با دو خانه که هرکدام ۱۰ میلیون پوند می‌ارزند، در ملک انحصاری کراون استیت در آکسشات ساری، جایگزین کند.
تعدادی از درختان باید قطع شوند و برای رعایت شرایط برنامه‌ریزی دقیق، در میان مخالفت همسایگان، باید «استراتژی کاهش تنوع زیستی» ایجاد کند. سازندگان او اکنون طرح‌هایی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد او چگونه می‌خواهد برای جبران از دست رفتن حیات وحش، پوشش گیاهی و برکه موجود تلاش کند.


دالان حیات وحش
این حرکت شامل «کاشت گیاهان سازگار با حیات وحش» است که «محدوده‌ای از زیستگاه‌ها را برای گونه‌های محلی فراهم می‌کند و به عنوان دالان حیات وحش برای حیواناتی مانند گورکن‌ها و خرگوش‌ها عمل می‌کند.
این طرح‌ها همچنین ترکیبی از گیاهان علفی کوچک و درختچه‌های بزرگتر، درختان، پرچین‌ها و حتی گیاه‌آرایی را فهرست می‌کنند. ردیفی از پرچین‌ها دو قطعه را از هم جدا می‌کنند با درختانی که دروازه ورودی را شکل می‌دهند. تری همچنین قول داده که «یک سری جعبه‌های خفاش و پرنده را در محل‌های مناسب برای کمک به لانه‌سازی» نصب کند. طرح سبز توسط شورای محلی او، طبیعت انگلیس، Surrey Bat Group،Surrey Wildlife Trust تایید شده است.
تری که ۴۹۲ بار برای چلسی بازی کرد و ۷۸ پیروزی برای تیم ملی انگلیس به‌دست آورد، یک خانه ۶ خوابه و یک خانه ۵ خوابه خواهد ساخت. هر دو دارای اتاق ناهارخوری، اتاق خانوادگی، اتاق نشیمن، بار و رختکن خواهند بود. ملک بزرگ‌تر همچنین یک استخر شنا، باشگاه ورزشی و محل رانندگی دایره‌ای خواهد داشت.
تری با همسرش «تونی» در عمارت ۴٫۳۵ میلیون پوندی دیگری در نزدیکی کوبهام زندگی می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید