تسنیم/ مسعود اقبالی کارشناس فوتبال کشورمان شانس زیادی برای صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قائل نیست.

مسعود اقبالی کارشناس و پیشکسوت فوتبال ایران درباره صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نقطه نظراتی دارد که در زیر می‌خوانید.
*ابتدا این صعود را تبریک می‌گویم. این اتفاق می‌تواند نقطه عطفی برای فوتبال ایران باشد تا بتوانیم از مرحله گروهی جام جهانی صعود کنیم. ما باید تیم انتهای جدولی مانند عراق را شکست می‌دادیم و در این بازی نشان دادیم تقریباً به شرایط ایده‌آل خود رسیده‌ایم.
*مهدی طارمی مشکلات زیادی را در سفر به ایران پشت سر گذاشت و بازی کردن او از لحاظ علمی درست نبود. این اتفاق در کشورهای پیشرفته فوتبالی رخ نمی‌دهد و امکان بازی برای طارمی در چنین شرایطی وجود نداشت. با این حال استانداردهای لازم در فوتبال آسیا رعایت نمی‌شود و ما از فوتبال بین‌المللی فاصله داریم.
*اشتباهاتی در خط دفاعی مرتکب شدیم که این اتفاق نباید در جام جهانی و مقابل بزرگان جهان تکرار شود. مدافعان ما گاهی پراکنده می‌شدند و انسجام خود را از دست می‌دادند. سه بازی دیگر در جام جهانی پیش رو داریم و با همین نمایش می‌توانیم کره جنوبی را هم شکست بدهیم. اسکوچیچ بر خلاف کی‌روش آرامش خاصی دارد و این به تمرکز بازیکنان کمک زیادی می‌کند.
*بستگی دارد در جام جهانی ۲۰۲۲ با چه تیم‌هایی همگروه شویم. معمولاً یک یا دو تیم اروپایی و یک تیم آفریقایی با ایران همگروه می‌شوند و هر دوره به دلیل عدم ارتباط با تیم‌های بزرگ دنیا، از تجربه کافی برخوردار نیستیم. فراموش نکنیم دور انتخابی جام جهانی در استاندارد آسیایی بود، نه در سطح اروپا و حتی آفریقا. به همین خاطر شانس زیادی برای صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی نمی‌بینم.
*در فاز تهاجمی بهتر از گذشته هستیم، اما در بخش دفاعی ضعف بیشتری نسبت به دوره کی‌روش داریم. سرمربی تیم ملی باید در بخش انتقال از حمله به دفاع کار کند تا بتوانیم روزنه‌های دفاعی را ببندیم. در ضدحملات عملکرد بسیار خوبی داریم و مهاجمان ما، یکدیگر را به خوبی پیدا می‌کنند. حالا باید روی بخش دفاعی تیم ملی کار کنیم و بازیکنان باید ظرف شش ثانیه به دفاع بازگردند. در این صورت اگر از گروه‌مان صعود نکنیم، حداقل نمایشی آبرومندانه خواهیم داشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید