logo

لیگ یک/ استارت مدعیان

منبع
فارس
بروزرسانی
لیگ یک/ استارت مدعیان

فارس/ دیدارهای نیم‌فصل دوم لیگ دسته اول فوتبال روز دوشنبه با انجام 9 مسابقه آغاز می‌شود که سه تیم مدعی ملوان و خیبر میهمان هستند و فقط مس کرمان در خانه خود به میدان می‌رود.
دیدارهای هفته هجدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور بعد از 19 روز تعطیلی مسابقات نیم فصل از فردا آغاز خواهد شد. در نیم فصل اول تیم ملوان با اقتدار 39 امتیازی و 6 امتیاز اختلاف نسبت به  خیبر خرم آباد رده دومی قهرمان شد و خیلی‌ از کارشناسان این تیم را نخستین شانس صعود به لیگ برتر می‌دانند. ملوان که نیم فصل اول را با 5 برد متوالی به پایان رساند این هفته میهمان تیم آرمان گهرسیرجان است ملوانان بازی رفت را دو بر صفر به سود خود تمام کرده اند و این هفته هم به دنبال ششمین برد متوالی در لیگ هستند. آرمان گهر هم با 29 امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده و می‌تواند یکی از بخت‌های صعود باشد اما آنها می‌دانند مقابل ملوان که فقط 6 گل دریافت کرده و مستحکم ترین خط دفاع لیگ را دارد کار دشواری پیش رو دارند.
تیم خیبرخرم آباد 33 امتیازی که به لطف تفاضل گل نسبت به مس کرمان در رده دوم جدول ایستاده هم این هفته میهمان تیم شهرداری آستاراست. خیبری‌ها بعد از 5 برد متوالی مقابل مس کرمان با نتیجه مساوی متوقف شدند. با این حال عبدالله ویسی سرمربی خیبر می‌گوید تیمش می‌خواهد به لیگ برتر صعود کند. شهرداری آستارا آخرین بازی نیم فصل خود را با برد یک بر صفر مقابل پارس جنوبی جم به پایان رساند و می‌خواهد نیم فصل دوم را هم با امتیاز گرفتن از یکی از مدعیان شروع کند بازی رفت با نتیجه  یک بر صفر به سود خیبر تمام شد.
مس کرمان سومین مدعی صعود به لیگ برتر این هفته میزبان تیم شمس آذر قزوین است که اولین فصل حضورش را در لیگ یک با خرید امتیاز تیم بادران تجربه می‌کند. در بازی رفت شمس آذر یا همان بادران در میدان حاضر نشد و مس پیروز شد.  با این حال اکنون شمس آذر برای بقا می‌جنگد و با 16 امتیاز در رده چهاردهم جدول ایستاده و نمی‌خواهد به راحتی به مس کرمان امتیاز بدهد.
استقلال خوزستان تیم رده پنجمی لیگ نیز با تغییر سرمربی خود همه را غافلگیر کرد و داود مهابادی جانشین سهراب بختیاری‌زاده شد. استقلال 4 بازی آخر نیم فصل خود را با باخت و مساوی به پایان رساند و حالا می‌خواهد به مصاف تیم بحران زده سایپا برود. تیمی که در کمال ناباوری به لیگ یک سقوط کرد و اکنون در لیگ یک هم نتایجش شایسته این باشگاه صنعتی و قدیمی نیست. سایپا 20 امتیاز دارد و در رده دوازدهم ایستاده یعنی با 7 امتیاز اختلاف 7 پله پایین تر از استقلال خوزستان است.مدیرعامل باشگاه سایپا  نیز روز گذشته تغییر کرد. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. آبی‌پوشان اهوازی هم خیلی تلاش می‌کنند تا دوباره خود را به جمع دو سه تیم اول جدول لیگ برسانند. 
خوشه طلایی 26 امتیازی در رده ششم جدول لیگ ایستاده ولی این تیم استان مرکزی در 5 بازی آخرش در نیم فصل 4 مساوی و یک برد داشته و این هفته میهمان تیم ویستا توربین است که در 5 بازی آخرش یک مساوی و 4 باخت داشته است. باید دید خوشه طلایی بعد از جدایی مهابادی چه نتایجی می‌گیرد.  پارس جنوبی تیم هفتم جدول لیگ نیم فصل را با 5 برد متوالی و یک شکست به پایان رساند و نتایج خیر کننده‌ای کسب کرد و اکنون باید به مصاف مس شهربابک برود که در 5 بازی آخرش فقط یک برد و 4 مساوی داشت. مس 25 امتیازی در رده هشتم جدول است.

برنامه مسابقات هفته هجدهم لیگ دسته اول:
دوشنبه ۲ اسفند
پارس جنوبی جم -  مس شهر بابک- ساعت ۱۴:۳۰- ورزشگاه تختی جم
آرمان گهر سیرجان -  ملوان بندر انزلی- ساعت ۱۴- ورزشگاه امام علی(ع) سیرجان
شهرداری همدان -  ماشین سازی تبریز- ساعت ۱۴- ورزشگاه شهید حاجی بابایی همدان
رایکا بابل -   استقلال ملاثانی- ساعت ۱۴- ورزشگاه شهدا سیمرغ
قشقایی شیراز -   شاهین شهرداری بوشهر - ساعت ۱۴- ورزشگاه حافظیه شیراز
ویستاتوربین تهران – خوشه طلایی ساوه- ساعت ۱۴- ورزشگاه متعاقباً اعلام میگردد
استقلال خوزستان- سایپا تهران - ساعت ۱۴:۳۰- ورزشگاه تختی اهواز
مس کرمان – شمس آذر قزوین- ساعت ۱۴- ورزشگاه امام علی(ع) کرمان

جدول لیگ یک:

1- ملوان 39 امتیاز
2- خیبر خرم آباد 33 امتیاز
3- مس کرمان 33 امتیاز
.......
16- رایکا بابل 16 امتیاز
17-شاهین شهرداری بوشهر 8 امتیاز
18- ماشین سازی تبریز 5 امتیاز


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره