نماد آخرین خبر

نفس لیگ والیبال فرسایشی است

منبع
مهر
بروزرسانی
نفس لیگ والیبال فرسایشی است

مهر/ سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد با بیان اینکه حفظ سهمیه تیمش در لیگ برتر یک شاهکار بود، گفت: اگر به گنبد نمی‌آمدم، این تیم به دسته یک سقوط می‌کرد.

تیم والیبال شهرداری گنبد با کسب ۱۰ پیروزی، ۱۶ شکست و ۳۳ امتیاز در رده دهم جدول رده‌بندی قرار گرفت تا از صعود به مرحله پلی‌آف باز بماند.
عظیم جزیده سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ناکامی تیمش گفت: دو بازیکن کلیدی خود را در پست پشت خط‌زن از دست دادیم و همین شوک بزرگی به تیم وارد کرد. برگرداندن تیم به حالت عادی کار بسیار سختی است. شرایط لیگ برتر نیز نرمال نیست. نیم‌فصل حداقل باید یک ماه تعطیلی داشته باشیم. سه روز مانده به شروع فصل نمی‌توان هیچ بازیکنی را جایگزین کرد.
وی تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیز جذب بازیکن خارجی هزینه گزافی به همراه دارد. جذب علوی و مبین به صورت شانسی اتفاق افتاد و اگر این دو بازیکن را نمی‌توانستیم جذب کنیم، قطعاً تیم شهرداری گنبد به دسته یک بازمی‌گشت.
سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبد اظهار داشت: اگر برنامه‌هایم عملی می‌شد می‌توانستیم تیم را تا رده سوم و چهارم پیش ببریم اما متأسفانه برنامه‌ریزی‌هایم عملیاتی نشد البته این را باید در نظر گرفت که تیم گنبد، یکی از تیم‌های ضعیف لیگ بود اما من همیشه بدون ادعا کار کرده و تیم‌های سختکوش را گرفته‌ام. شاید اگر به گنبد نمی‌آمدم، این تیم در حال حاضر به دسته یک سقوط می‌کرد.
جزیده درباره برنامه‌هایش که عملی نشد، گفت: تقاضای جذب سه، چهار بازیکن را داشتم. حتی درخواست بازیکن خارجی را داده بودم اما این اتفاق در نیم فصل رخ نداد و ما مجبور شدیم با همان رویه به کارمان ادامه دهیم. حفظ شهرداری گنبد در لیگ برتر یک شاهکار بود.
وی در ادامه درباره شرایط لیگ برتر والیبال گفت: نفس لیگ والیبال فرسایشی است. باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد که مسابقات لیگ زودتر آغاز شود و از فشردگی آن بکاهد. انجام دو بازی در هفته دست تیم‌ها را برای ریکاوری ذهنی و بدنی می‌بندد. هنوز نمی‌دانیم چه هدفی از برگزاری لیگ داریم. اینکه هدف جذب اسپانسر، تقویت تیم ملی والیبال و … است را نمی‌دانیم. سازمان لیگ باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد و هدف از برگزاری مسابقات لیگ را مشخص کند؛ هنوز هدفمان مشخص نیست و فی‌البداهه مسابقات را بدون هیچ خروجی برگزار می‌کنیم.
جزیده تأکید کرد: اهداف لیگ برتر باید مشخص شود و فشار رقابت‌ها کاهش یابد در غیر این صورت بر تعداد مصدومان والیبال افزوده خواهد شد. در فصل جاری چندین بازیکن مصدوم شدند. حتی مصدومیت میثم صالحی که در خارج از کشور حضور داشت، به دلیل فشار سال قبل مسابقات و تمرینات تیم ملی بود. بهتر است که سازمان لیگ هدف‌گذاری مشخصی ارائه دهد تا بدانیم چرا رقابت‌های لیگ برتر والیبال انجام می‌شود در غیر این صورت هیچ خروجی از لیگ نخواهیم داشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره