logo

عبدی: قبل از دربی صدرنشین می‌شویم

منبع
همشهري
بروزرسانی
عبدی: قبل از دربی صدرنشین می‌شویم

همشهری/ مهدی عبدی که دو سه بازی است برای پرسپولیس گل نزده، می‌گوید: مهم گل‌زدن من نیست، مهم موفقیت تیم است

مهدی عبدی با وجود عدم‌گلزنی در دو سه بازی اخیر همچنان بهترین گلزن سرخپوشان در فصل جاری است. مهاجم جوان و باانگیزه پرسپولیس در دیدار روز جمعه این تیم مقابل آلومینیوم اراک با وجود اینکه یک فرصت تک‌به‌تک را از دست داد، اما با پاس گلی که برای پاکدل مهیا کرد، زمینه‌ساز پیروزی تیمش شد. عبدی که بعد از بازی سوپرجام مقابل فولاد روزهای سختی را گذرانده، از شرایط این روزها و برنامه‌هایش برای بازگشت به مسیر گلزنی گفت. صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید.
از بازی با آلومینیوم شروع کنیم. پرسپولیس شایسته پیروزی در این مسابقه بود.
بله صد‌درصد. البته شما اگر دقت کرده باشید، تیم آلومینیوم هر وقت مقابل پرسپولیس بازی کرده توانسته فوتبال خوبی ارائه بدهد و به نوعی ما را اذیت کند اما ما برای اینکه فاصله‌مان از صدر جدول بیشتر نشود، چاره‌ای جز شکست‌دادن آلومینیوم نداشتیم. خوشبختانه این اتفاق افتاد و یک برد دلچسب را کسب کردیم.
اما مربی و بازیکنان آلومینیوم به داوری اعتراض داشتند. نظرت در این‌باره چیست؟
اینگونه مباحث در مورد داوری همیشه وجود دارد اما من معتقدم تحت هر شرایطی باید به داوری احترام گذاشت. گرچه به‌نظرم داوری بازی با آلومینیوم مشکل خاصی نداشت.
اما می‌گویند پاس گلی که دادی در موقعیت آفساید بوده است.
به‌نظر خودم اصلا آفساید نبود. هر چه تصویر تلویزیونی صحنه را هم دیدم چیزی مشخص نبود.
یک موقعیت مناسب را هم در این دیدار از دست دادی. خیلی از طرفداران انتظار ندارند عبدی فرصت‌های مسلم گلزنی را اینطور از دست بدهد.
حقیقتش خودم هم انتظار ندارم موقعیت‌های گلزنی را از دست بدهم و همه تلاشم را می‌کنم که از فرصت‌ها بهترین استفاده را ببرم. وقتی موقعیت خوبی را از دست بدهم تا صبح از ناراحتی خوابم نمی‌برد. مثل فرصتی که در سوپرجام از دست دادم. البته اینطور هم نیست که همه موقعیت‌های یک مهاجم تبدیل به گل شود. شما می‌بینید بزرگ‌ترین مهاجمان جهان هم فرصت‌هایی را از دست می‌دهند. البته قصد توجیه ندارم و در بازی‌های آینده سعی می‌کنم از کوچک‌ترین فرصت‌ها هم استفاده کنم چراکه هدف من شاد‌کردن هواداران است.
گلزنی را بیشتر دوست داری یا اینکه پاس گل بدهی؟
حقیقتش هر دو لذتبخش است و مهم‌تر از همه این است که برای تیمم مثمرثمر باشم و تیم موفق باشد. هدف اصلی من این است.
با این وضعیت هنوز به کسب آقای گلی فکر می‌کنی؟
همانطور که گفتم و باز هم تأکید می‌کنم من تمام تلاشم این است که بهترین عملکرد را برای تیم داشته باشم و مربیان از دستم راضی باشند. حالا در کنارش آقای گل هم بشوم، بسیار عالی خواهد شد. من در محوطه جریمه حریفان مثل یک مار زخمی دنبال کوچک‌ترین فرصت هستم تا زهر خودم را بریزم و گلزنی کنم.
با عقب‌افتادن سپاهان، به‌نظر رقابت اصلی برای قهرمانی بین پرسپولیس و استقلال خواهد بود. شما 3امتیاز از استقلال عقب هستید. به‌نظرت این اختلاف قابل جبران است؟
فاصله 3امتیازی ما با استقلال موقت است و به‌زودی ما با سبقت از آنها صدرنشین خواهیم شد. البته نباید از تیم‌های خوب دیگر مثل سپاهان، گل‌گهر و فولاد هم به راحتی گذشت.
تاریخ داربی هم اعلام شد و 26اسفند با استقلال بازی خواهید کرد. نظرت در این‌باره چیست؟
تا داربی چند بازی باقی مانده و من فکر می‌کنم ما حتی قبل از داربی صدر جدول را از استقلال پس می‌گیریم. امیدوارم با برد در داربی فاصله امتیازی‌مان را با استقلال زیادتر کنیم.
البته تا قبل از داربی، پرسپولیس بازی‌های سخت‌تری نسبت به استقلال دارد. به‌نظر می‌رسد تا آن مقطع صدرنشین‌شدن شما خیلی سخت خواهد بود.

به‌نظرم در این فصل هیچ بازی آسانی وجود ندارد. هر دو تیم بازی‌های سختی دارند و هر بازی هم حکم فینال را دارد، ولی ما پرسپولیس هستیم و با توجه به اینکه به روزهای اوج برگشته‌ایم و روند خوبی داریم، می‌توانیم با کسب امتیازات لازم به صدر جدول برسیم.
کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال روز گذشته اعلام کرد احتمالا پرسپولیس و استقلال سال آینده هم نمی‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند. در این‌باره چه نظری داری؟
واقعا این فاجعه بزرگی بود که امسال گریبانگیر پرسپولیس و استقلال شد و ما از آسیا حذف شدیم. ما همین 2سال قبل به فینال این رقابت‌ها صعود کردیم و چه‌بسا امسال هم می‌توانستیم برای قهرمانی تلاش کنیم. اینکه سال بعد هم محروم باشیم، خیلی ضربه بزرگی خواهد بود. امیدوارم مسئولان مربوطه یک کاری در این زمینه انجام بدهند تا تیم‌های ایرانی در آسیا حضور داشته باشند. واقعا حیف است و جای افسوس دارد که در آسیا نباشیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره