نماد آخرین خبر

سخت‌گیری پزشکی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا

منبع
مهر
بروزرسانی
سخت‌گیری پزشکی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا

مهر/ کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط جدید پزشکی را برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته است که عدم انجام آن، محرومیت بازیکنان را در پی خواهد داشت.

مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ و مرحله گروهی این بازی‌ها روز ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین تصمیم خود سخت گیری های پزشکی را برای جلوگیری از ایست قلبی بازیکنان در زمین در نظر دارد و باشگاه‌ها موظف هستند بازیکنان خود را قبل از اعزام به لیگ قهرمانان مورد ارزیابی پزشکی PCMA قرار بدهند.
این خبری است که روزنامه «الاقتصادیه» عربستان اعلام کرده است. بر این اساس، کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرده است که هر بازیکنی از تیم‌های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا که باشگاهش ۳۰ روز قبل از اولین بازی تیم، ارزیابی پزشکی PCMA را ارائه نکند، حذف می‌کند.
این آزمایشات پزشکی شامل آزمایشات قلبی، آزمایش خون و معاینات کلی دندانپزشکی است.
این ارزیابی پزشکی توسط مرکز ارزیابی و تحقیقات پزشکی فیفا انجام می‌شود و برای همه بازیکنان و حتی داوران نیز اجباری است.
ارزیابی پزشکی PCMA قبل از مسابقات با هدف شناسایی عوامل خطر بالقوه سلامتی انجام می‌شود؛ با تمرکز بر بیماری‌های قلبی که ممکن است باعث مرگ ناگهانی شود.
به نوشته الاقتصادیه، هر بازیکنی که مدارک مورد نیاز خود را ارائه ندهد، حق ثبت نام در لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد داشت و از این رقابت‌ها محروم می‌شود.
همچنین کمیته پزشکی فدراسیون با صلاحدید خود می‌تواند هر گونه ارزیابی پزشکی دیگری از بازیکن شرکت کننده را درخواست کند اما هزینه این تست تکمیلی بر عهده AFC است.
سخت گیری های کنفدراسیون آسیا برای لیگ قهرمانان تنها منوط به مسائل پزشکی نیست. روز گذشته هم اعلام شد که هر بازیکن و مربی در صورت غیبت در نشست‌های خبری در لیگ قهرمانان آسیا ۱۰ هزار دلار جریمه خواهد شد.
فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا هستند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره