logo

جواد خیابانی: صعود تیم‌ملی آرزوی من نیست!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
جواد خیابانی: صعود تیم‌ملی آرزوی من نیست!

ورزش 3/ جواد خیابانی اعتقاد دارد که صعود به دور بعدی جام‌جهانی کعبه آمال او نیست بلکه خوب بازی کردن و بد نباختن مهم‌تر از سایر مسائل است.
جواد خیابانی گزارشگر پرسابقه صدا و سیما در گفتگو با خبرنگاران درخصوص همگروهان ایران در جام جهانی گفت: به نظر من فرقی نمی کند و در هر گروهی قرار می گرفتیم، همین شرایط را داشتیم. امیدوارم بچه ها مانند تمام جام جهانی ها خوب بودند، خوب باشند. در جام جهانی 78 آرژانتین با کشورهای اسکاتلند، پرو و هلند یا در جام جهانی 98 فرانسه با کشورهای آمریکا، یوگسلاوی و آلمان، یا در جام جهانی 2006 با مکزیک، پرتغال و آنگولا. در جام جهانی 2014 درخشش بچه ها با آرژانتین را دیدید. یا کشورهای نیجریه و بوسنی. در جام جهانی قبلی نیز با قهرمان اروپا یعنی پرتغال مساوی کردیم، برابر بهترین تیم دنیا اسپانیا با یک گل باختیم و مراکش را یک بر صفر شکست دادیم.
وی ادامه داد: پس فکر می کنم که ما نباید بترسیم. بله درست است باید حواسمان باشد و خیلی هم مراقب باشیم اما نباید بترسیم. با شجاعت برویم و مطمئنا با این شجاعت نمی گویم حتما انگلیس را می بریم و همانطور که انگلیسی ها نمی توانند بگویند ما را می برند، من نمی گویم حتما می توانیم در مقابل آمریکا پیروز شویم و همانطور که آمریکایی ها نمی توانند بگویند ما را ببرند، من می گویم مسابقه فوتبال است و برویم مردانه بازی کنیم. همین مردانه بازی کردن خودش به معنای پیروزی است. امیدوارم که در کنار مردانه و خوب بازی کردن، آنها را ببریم.
خیابانی درخصوص اینکه دوگانگی به وجود آمده که تیم ملی با این کادرفنی می تواند در جام جهانی موفق شود یا خیر، گفت: من برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم و برایم فرقی نمی کند چه کسی سرمربی یا کاپیتان تیم باشد. برای من این مسئله مهم است که این لباس ملی و تیم کشورم در اختیار بچه هایی باشد که حقشان پوشیدن پیراهن تیم ملی است. پرچم مربیگری تیم ملی در اختیار کسی باشد که حقش مربیگری تیم ملی فوتبال است. من کسی نیستم که راجع به این مسئله نظر بدهم که چه کسی مربی شود و چه کسی نشود. هر کسی مربی یا بازیکن تیم ملی باشد را دوست دارم.
گزارشگر با سابقه تلویزیون درباره اینکه با سرمربی سابق تیم ملی مشکلاتی داشته است یا خیر، پاسخ داد: سوالات اتحادی بپرسید. سوالات متحد و دوستی بگیرید. سوالات دشمنی را برای خودتان بگذارید.
او درخصوص اینکه آیا تیم ملی شانس صعود از گروهش را دارد، گفت: ژاپن، کره جنوبی و عربستان صعود کرده و چرا ایران صعود نکند؟ چرا فکر می کنیم صعود کردن کعبه آمال ماست؟ یعنی فکر می کنید اگر ما از گروه صعود کنیم، مشکلات فوتبال ما تماما حل می شود؟ من گفتم که خوب و درخشان بازی کنیم. در جام جهانی 98 از گروه صعود کردیم؟ خیر. اما درخشان بازی کردیم. در جام جهانی 2014 بازی کردیم؟ خیر. اما آبرومند بازی کردیم. جام جهانی 2018 صعود کردیم؟ خیر. اما با قهرمان اروپا، یعنی پرتغال مساوی کردیم. پس خوب بوده است. من فکر می کنم انتظار از فوتبال ما این است که فعلا در میدان درخشان و خوب بازی کند. این خیلی خوب است که در کنار خوب بازی کردن، بتوانیم از گروه صعود کنیم.

خیابانی در پایان و در رابطه به اینکه بسیاری از هواداران انتظار دارند این تیم ملی برای نخستین بار از گروهش در جام جهانی صعود کند، پاسخ داد: صعود به مرحله بعدی جام جهانی، برای من کعبه آمال نیست. برای من درخشش فوتبال و بدنباختن و خراب نشدن و خوب بازی کردن بهتر از صعود کردن است. اما مطمئنم که اگر تیم ملی خوب و درخشان بازی کند و دل مردمش را به دست بیاورد، می تواند از گروهش نیز صعود کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید