logo
  1. برگزیده
ورزشی

در انتظار دومین برد فولاد/ طوفان زرد به آسیا باز می‌گردد؟

منبع
فارس
بروزرسانی
در انتظار دومین برد فولاد/ طوفان زرد به آسیا باز می‌گردد؟

فارس/ دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا برای فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان دو نماینده کشورمان از فرداشب آغاز می‌شود و آنها مقابل حریفانی از عربستان و ترکمنستان به میدان خواهند رفت.
دیدارهای دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان کشورمان از فردا شب آغاز می‌شود. نگاهی به این دوبازی می‌اندازیم؛
آهال ترکمنستان - فولاد  ایران؛ دومین برد آسیایی قرمزپوشان؟
پیروزی لحظه آخری فولاد ایران مقابل آهال 10 نفره به همه فوتبالدوستان ایرانی چسبید و همه از اینکه قرمزپوشان اهوازی توانستند به اولین برد آسیایی‌ برسد خوشحال شدند و امیدواریم که نماینده فوتبال کشورمان دوشنبه شب هم در اولین مسابقه دور برگشت بتواند آهال را شکست بدهد و با 8 امتیاز همچنان از مدعیان اصلی صعود از این گروه باشد.
نکونام معتقد است آهال تیم ملی ترکمنستان است اما فولاد ایران هم بازیکنان شایسته و با کیفیتی در اختیار دارد نفراتی مثل آرش رضاوند، بوحمدان، شاه‌عباسی، شیری، نجاریان و... فولادی‌ها در این تورنمنت در سه بازی اول‌ خود فقط دو گل زده‌اند که آمار مناسبی نیست. قرمزپوشان اهوازی اگر در زدن ضربات آخر دقت لازم را داشته باشند می‌توانند به یک پیروزی پرگل مقابل آهال برسند. قطعا آهال در این مسابقه هم با روشی دفاعی و بسته بازی خواهد کرد و نکونام سرمربی تیم فولاد از هم اکنون باید راهکار مناسبی برای عبور از دفاع اتوبوسی ترکمنستان پیدا کند. 
برنامه مسابقات گروه

دوشنبه 29 فروردین
آهال ترکمنستان - فولاد ایران ساعت 21:45
سه شنبه 30 فروردین
الشباب الاهلی امارات - الغرافه قطر ساعت  45 دقیقه بامداد
جدول گروه C
1- الغرافه قطر 5 امتیاز
2- فولاد ایران 5 امتیاز
3- الشباب الاهلی 3 امتیاز
4- آهال ترکمنستان یک امتیاز
سپاهان - التعاون عربستان؛ در انتظار بازگشت طوفان زرد به آسیا
سپاهان با دو شکست متوالی دور رفت مسابقات را به پایان رساند واکنون اگر می‌خواهد وداعی زودهنگام با آسیا نداشته باشد باید در هر سه بازی دور برگشت پیروز شود، ماموریتی سخت که غیرممکن نیست به شرط آنکه سپاهانی‌ها انسجام و وحدت تاکتیکی خود را در میدان حفظ کنند و بازیکنان فقط در خدمت تیم باشند، نیمه دوم بازی سپاهان با التعاون یکی از بدترین نمایش‌های فوتبال سپاهان بود. فوتبالی بی‌نظم و شلخته که باعث شد تیم سیزدهم لیگ عربستان چهره‌‌ایی کاملا برتر نسبت تیم سوم لیگ برتر کشورمان داشته باشد. 
نویدکیا و شاگردانش باید آن بازی و شکست مقابل الدحیل و التعاون را فراموش کنند. نیمه شب دوشنبه فصل دیگری برای سپاهان خواهد بود زمانی که همه امیدواریم شاهد بازگشت دوباره طوفان زرد آسیا به لیگ قهرمانان باشیم. بازیکنان سپاهان از نظر فنی هیچ چیز کمتر از لژیونرهای فوتبال التعاون هم  ندارند و نسبت به آنها سرتر هستند فقط باید با تمرکز صدرصدی در میدان حاضر شوند. اشتباه‌های فردی و بچگانه می‌تواند خیلی زود تیم خوب سپاهان را از آرزوهایش در آسیا دور کند اما پیروزی مقابل التعاون هم باعث جبران باخت هفته قبل می‌شود هم سپاهان را 6 امتیازی خواهد کرد تا امیدوارانه بازی‌هایش را دنبال کند. اتفاق‌هایی مانند شکایت از داور بازی با التعاون و... نیز بیشتر عذر و بهانه است باید در میدان حق‌ فوتبال‌مان را بگیریم. 

برنامه مسابقات گروه D
دوشنبه 29 فروردین 
پاختاکور ازبکستان - الدحیل قطر ساعت 21:45
سه شنبه 30 فروردین
سپاهان ایران - التعاون عربستان ساعت 45 دقیقه بامداد
جدول گروه:
1- التعاون عربستان 6 امتیاز
2- الدحیل قطر 6 امتیاز
3- پاختاکور ازبکستان 3 امتیاز

4- سپاهان ایران 3 امتیاز


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید