logo
  1. برگزیده
ورزشی

جشنواره گل پورتو با آتش‌بازی ستاره ایرانی/ طارمی به نیازمند رحم نکرد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
جشنواره گل پورتو با آتش‌بازی ستاره ایرانی/ طارمی به نیازمند رحم نکرد

ایرنا/ تیم فوتبال پورتو در شبِ فراموش نشدنی ستاره ایرانی خود برابر پورتیموننزه به برتری قاطع هفت بر صفر رسید و یک گام دیگر به قهرمانی در لیگ برتر پرتغال نزدیک‌تر شد.
بامداد یکشنبه در یکی از مهم ترین دیدارهای هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال پرتغال، تیم پورتو که مهدی طارمی مهاجم ایرانی را در اختیار دارد در ورزشگاه خانگی خود (دراگو) به مصاف تیم بحران‌زده پورتیموننزه رفت که موفق شد با نتیجه پر گل هفت بر صفر حریفش را شکست دهد تا یک گام دیگر به قهرمانی در پرتغال نزدیک شود.
طارمی در ترکیب اصلی پورتو به میدان رفت و پس از ارائه عملکردی بی نظیر در دقیقه ۶۴ تعویض شد. طارمی در این دیدار سه گل زد و یک پاس‌ گل داد تا جواب سختی به ادعاهای رسانه وابسته به باشگاه اسپورتینگ بدهد که از نحوه بازی‌ او و سرنگون شدنش در محوطه جریمه حریفان انتقاد کرده بود.
پیام نیازمند دروازه‌بان ایرانی پورتیموننزه نیز از ابتدا درون دروازه تیمش در این دیدار قرار گرفت و بسیار ضعیف نشان داد.او که رکورددار کلین‌شیت‌ در لیگ ایران است در این دیدار هفت گل دریافت‌ کرد.
پورتو از ابتدا بازی هجومی را در دستور کار قرار داد تا اینکه طارمی در دقیقه ۱۹ پس از  ارسال توپ از جناح چپ با ضربه‌ای محکم دروازه نیازمند را باز کرد.


در دقیقه ۲۹ بار دیگر پورتو به گل رسید و این‌بار طارمی در نقش گل‌ساز ظاهر شد. در این دقیقه پس از ارسال توپ از روی نقطه کرنر از جناح راست، طارمی در شلوغی محوطه جریمه صاحب توپ شد و پاس در عرض او به گروویچ رسید تا او به ساده ترین شکل ممکن گل دوم پورتو را به ثمر برساند.


طارمی در دقیقه ۳۳ اینبار از روی نقطه پنالتی برای دومین بار دروازه پیام نیازمند را باز کرد اما این گل پایان کار مهاجم ایرانی در بازی امشب نبود. هر چند پورتو یک بار در دقیقه ۴۰ توسط اوانیلسون برای چهارمین بار گلزنی کرد تا بازی در نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسید. 


در نیمه دوم یاران طارمی باز هم همین روند را پیش گرفتند و در اولین دقیقه از نیمه دوم طارمی روی ارسال ویرا از سمت راست، با ضربه سر دروازه نیازمند را باز کرد تا در این دیدار هت‌تریک کرده باشد.
در دقیقه ۵۵ نیز په‌په مدافع سابق رئال مادرید دروازه پورتیموننزه را باز کرد. در دقیقه ۶۰ نیز اوانیلسون برای هفتمین بار دروازه تیم میهمان را باز کرد تا بدین شکل شب تلخ پیام نیازمند و یاران تکمیل شده باشد.
پورتو با این نتیجه ۸۲ امتیازی شد و با اختلاف امتیاز ۹ نسبت به تیم دوم یعنی اسپورتینگ و البته یک بازی بیشتر یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر شد.
پورتیموننزه نیز با ۳۲ امتیاز رده دوازدهم لیگ ۱۸ تیمی پرتغال قرار دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره